Anna Trochová nar 1935, Ratkovské Bystré

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
ostricovamartina
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24 Apr 2017, 23:55
Predkovia z oblasti: Trochovci, Ratkovské Bystré

Anna Trochová nar 1935, Ratkovské Bystré

Príspevok od užívateľa ostricovamartina » 25 Apr 2017, 00:03

Hľadám informácie o mojej rodine z mamkynej strany.... babka sa bola z Ratkovského Bystrého, volala sa Anna Trochová nar. 1935 a potom sa vydala do Klenovca za Jána Mináča. Mala vraj nejakých vlastných aj nevlastných súrodencov..... rada by som sa dozvedela viac o mojich babičkách a prababičkách....mUžívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3013
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Anna Trochová nar 1935, Ratkovské Bystré

Príspevok od užívateľa duros » 25 Apr 2017, 07:38

Rok narodenia Vasej babky spada do obdobia tzv. zivych matrik. Udaje o jej narodeni teda musite hladat na matricnom urade. Ratkovske Bystre patri pod matricny obvod Ratkoviec. Pocitajte s tym, ze za nahliadnutie do matriky, alebo za vypis z matriky budu od Vas ziadat spravny poplatok vo vyske 5 Eur za jeden zaznam. Kedze sa Vasa babka narodila v r. 1935, s najvacsou pravdepodobnostou sobas jej rodicov, ktory potrebujete pre dalsie patranie, spada tiez do obdobia tzv. "zivych matrik". Takze na matricnom urade ziadajte aj najdenie a vypis tohto zaznamu. Na zaklade toho uvidite, ci sa uz dostanete do obdobia, kedy sa da patrat vo volne pristupnych matrikach.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných