Anna Gonyo Narodenie 1814 - zahadný krstný rodičia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

Dobry den

Narazil som na velmi zaujimavy objav ktory by mohol zmenit vela veci. Neni som si isty ci som to spravne pochopil. ale ak ano tak zahada bude vyriesena.

27.2.1814 sa narodila Anna Gonyo Michael Gonyo a Eva (Mamicza) to co ma prekvapilo je ze su tam krsty rodicia mojho prapredka Joannes Ondrejech a Catharina Zavadszky, aj meno otca sedi. Otazka znie ci to neni jeho prva manzelka?


https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443

viac info na link

viewtopic.php?f=9&t=8881

S pozdravom Michal
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

Dobrý deň

Takže myslím že sa to potvrdzuje našiel som brata Anny a syna Michaela Gonya a Evy Mamicza. Joannes nar. 27.10.1810 (neviem či správne čítám dátumy?) v Očkove a znovu jedna sa o tych istých krstných rodičov:

Joannes Ondrejech
Catharina Zavadszky

Predpokladám že prvé dieťa zomrelo kedže sa Michael znovu oženil (Eva Mamicza zomrela 15.7.1815 v veku 30r) s Annou Czagala a mal s ňou Annu Gonyo nar. 1818. A rovnaký krstný rodičia su pre skoro všetký deti z predchadzajúceho manželstva.

na linku najdete matričné údaje.

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443


Čo sa týká krstných rodičov niektorý sa nezhodujú priamo. Následne sú napísaný:

- Joanes Ondrejech a Catharina Zavaczky pre Anna Gonyo nar. 1818, Michael Gonyo nar. 1821, Josephus Gonyo 1824

- Georgius Madro a Catharina Ondrejech pre Georgius Gonyo nar.1826

- Joannes Peterka a Catharina Brecska pre Stephanus Gonyo nar. 1828 moj prapredok - najvacsia nezhoda

- Joannes Peterka a Catharina Zavaczky pre Paulus Gonyo nar. 1831, Susana Gonyo nar. 1836

Otázne zostavá či tie 3 Kataríny nie sú jedna a ta istá len s prezívkou???

Už som z toho uplný jeleň, ak vie niekto poradiť budem nesmierne vďačný.

S pozdravom a želaním krasného dňa Michal
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Ja si myslim, ze minimalne tam, kde je krstny otec Juraj Madro, pojde o inu Katarinu. Tri priezviska sa mi uz zdaju vela na jednu osobu.
Ich svadby ste nehladali?
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

Snažil som sa najst ich svadbu ale je tam problem s tym že je veľka absencia sobášov medzi 1800 až 1820 v Podolí.

Neviem ako ďalej, podľa mňa by to mohlo vychadzať.

S pozdravom Michal
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

Ale ešte k páru G. Madro a C. Ondrejech našiel som ich možné deti.

https://familysearch.org/search/record/ ... AOndrejech~
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

jurajpolak napísal:Ja si myslim, ze minimalne tam, kde je krstny otec Juraj Madro, pojde o inu Katarinu. Tri priezviska sa mi uz zdaju vela na jednu osobu.
Ich svadby ste nehladali?
Neviem ako je to v tomto konkretnom pripade. Ale ja mam v rodokmeni jednu osobu s viacerymi priezviskami, konkretne Sofia rodena Kitka, prvy manzel Vorcak, druhy manzel Gallas (z nejakeho dovodu tento rod/vetvu neskor nazyvali Pardenek) a zomrela ako Pardenkova. Takze vsetko je mozne ;)
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

Akurat som sa chcel spytat ci by vsetky Katariny nemohli byt jedna osoba ale teraz som nasiel toto

Georgius Madro + Catharina Brecska boli manzelia a tu su ich deti

https://familysearch.org/search/record/ ... %3Apodolie~

A sme znovu na zaciatku.

S pozdravom Michal
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

nemohlo by to byť takto?
pár J. Ondrejech - K. Zavacky - najneskôr cca 1830 (smrt J. Ondrejecha)
pár J. Madro - K. Ondrejech (Brecska) - do 1826, (potom smrt Madra)
pár J. Peterka - K. Ondrejech (Brecska) - do cca 1830, potom smrť K.Ondrejech (Brecska)
pár J. Peterka - K. Zavacky (po smrti J. Ondrejecha)
:-)
ale to je bez overovania, len mi to tak pasuje :-)
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

jurajpolak napísal:nemohlo by to byť takto?
pár J. Ondrejech - K. Zavacky - najneskôr cca 1830 (smrt J. Ondrejecha)
pár J. Madro - K. Ondrejech (Brecska) - do 1826, (potom smrt Madra)
pár J. Peterka - K. Ondrejech (Brecska) - do cca 1830, potom smrť K.Ondrejech (Brecska)
pár J. Peterka - K. Zavacky (po smrti J. Ondrejecha)
:-)
ale to je bez overovania, len mi to tak pasuje :-)

A ako by sa to dalo overit?
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Skusit najst svadby a umrtia krstnych rodicov.
Napísať odpoveď