Mathias Szkoczky, Dorota Szkoczky (Olejár) - Kysak, okr. Košice-Okolie [VYRIEŠENÉ]

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
jirkovskae
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29 Máj 2017, 11:27
Predkovia z oblasti: Jirkovský - okr. Martin, Kišša, Revalo - Turany, okr. Martin, Čop - Kysak

Dobrý deň,
hľadám informácie o sobáši Mathias Szkoczky a Dorota Olejár.

Mathias sa narodil približne v roku 1838 v obci Svinia v okrese Prešov do rímskokatolíckej rodiny, od narodenia nemám o ňom žiadne informácie. Objavuje sa až v roku 1879, kedy sa mu narodila dcéra (moja praprababička) Anna Skotská v Kysaku. Pri jej zázname o narodení má v časti poznámky napísané dátum sobáša rodičov november 1878: https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443 záznam 34.

Dorota sa narodila v Rokycanoch a presťahovala sa za prvým manželom Jánom Juhászym do Kysaku. Po ovdovení sa vydala za už spomínaného Mathiasa a žili spolu v Kysaku. Bola evanjelička.

Hľadala som v sobášnych matrikách v Kysaku a v Rokycanoch, akurát žiadne záznamy o ich sobáši nie sú :roll: Za každú informáciu o týchto dvoch ďakujem ;)
Naposledy upravil/-a jirkovskae v 30 Máj 2017, 09:43, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
ak správne čítam poznámku na konci riadka, tak sa sobáš mal konať 6.11.1878 v Lodine (Ladnán). Do úvahy teda prichádza sobáš v evanjelickej farnosti Obišovce a v katolíckej farnosti Veľká Lodina. Matrika Veľkej Lodiny nie je na internete k dispozícii. Odporúčam Vám preto obrátiť sa so žiadosťou o vydanie sobášneho listu na Štátny archív v Košiciach na Bačíkovej ulici, resp. navštíviť daný archív a osobne prezrieť matriku.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Dobry den, ten sobas najdete https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cat=768303 por.c.10
jirkovskae
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29 Máj 2017, 11:27
Predkovia z oblasti: Jirkovský - okr. Martin, Kišša, Revalo - Turany, okr. Martin, Čop - Kysak

Ďakujem Vám veľmi pekne :)

Prešla som matriku vo Veľkej Lodine a našla som presne čo som hľadala.
jirkovskae
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29 Máj 2017, 11:27
Predkovia z oblasti: Jirkovský - okr. Martin, Kišša, Revalo - Turany, okr. Martin, Čop - Kysak

mano napísal:Dobry den, ten sobas najdete https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cat=768303 por.c.10
Ďakujem, všimla som si to až neskôr :)
Napísať odpoveď