Sobášná matrika, Nová Ves nad Váhom 1890-1910

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

Dá sa niekde najst sobášná matrika ľusí žijúcích v Novej Vsi nad Váhom mezi rokmi 1890-1910?

Vopred Dakujem za odpovede
jan
Člen
Člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 23 Mar 2014, 15:59

r-k matrika 1890 - 1897
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ak hľadáte RK-vierovyznanie skúste na tomto linku:

https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Nova ves nad vahom je obsluhovana matrikou v susednych Kočovciach, takze by som sa opytal tam (http://www.kocovce.sk/obecny-urad.html? ... _idm=91363), ze ci nemaju este u seba alebo uz ich posunuli do archivu (a radsej aj do ktoreho). PH.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Len pre zhrnutie a usmernenie. V prvom poste Vam jan dal link na sobasne cirkevne 1890-1897. Od r. 1895 sa zacali viest statne matriky a tie z rokov 1895-1906 sa presuvaju do byvalych okresnych archivov (teraz pracoviska statnych archivov). Takze tie zvysne roky treba hladat tam. Spytajte sa na urade, ako Vam poradili vyssie, ci ich uz posunuli do archivu.
Do buducna: http://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

Vdaka za odpovede, mam problem ze nemozem najst sobas mojich predkov ani narodenia deti.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Ešte som sa stretol aj s tým, že síce matrika 1895-1906 bola už posunutá do archívu, ale index ostal na miestnom matričnom úrade, takže mi to vlastne vyhľadali už na úrade a následne som išiel do archívu naisto po samotné záznamy aj s informáciou o konkrétnej knihe/strane. Takže osloviť matriku je užitočné a ideálne s tým, že potrebujete vystaviť rodný/úmrtný/sobášny list - toto samozrejme len s dokladovaním príbuznosti a za 5EUR, ale už to neriešia len ako láskavosť. Lebo nie sú všade ochotní listovať staré matriky, aby vám záznam našli, takže im musíte povedať aspoň rok (čo ale možno neviete, lebo príbuznosť práve overujete) alebo existuje index, v ktorom vám to ochotnejšie pozrú - to je ale asi ovplyvnené aj počtom záznamov, čiže či hľadáte vo veľkom meste alebo v malej dedinke. PH
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

Dobry den

Prosim Vas vedel by my niekto preposlat link kde by som mohol najst sobasnu matriku Nova Ves nad Vahom z rokov 1840-1870 a pripadne matriku umrti z rokov 1860-1900.

Ak ano budem vdacny.

S pozdravom Michael
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

gono92 napísal: 06 Sep 2017, 07:53 Dobry den

Prosim Vas vedel by my niekto preposlat link kde by som mohol najst sobasnu matriku Nova Ves nad Vahom z rokov 1840-1870 a pripadne matriku umrti z rokov 1860-1900.

Ak ano budem vdacny.

S pozdravom Michael
1) miesate dve temy, takze mal by som to oddelit.
2) uz vyssie Vam dal kolega link na komplet matriku cez katalog na FS, tak vazne nechapem, comu nerozumiete.
3) V inom poste, ale aj v tomto vlakne som Vam odporucal clanok kde a ako hladat. Ja neviem, ci je ten clanok taky nezrozumitelny, ale mam nan len pozitivne odozvy.
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

Dobry den

Chcem sa spytat ci neviete kde by som mohol hladat sobas uzavreti medzi 1896 az 1907?

Alebo je treba hladat v Kocovciach na urade v matrike?

S pozdravom

Michal
Zamknuté