Sobáš - Smolník - 1901

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
petrak24
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01 Jún 2017, 17:26

Dobrý deň. Našla som sobáš, ktorý som potrebovala. Konkrétne Petra Reviľaka a Mariany Višňevskej z roku 1901 v Smolníku, dňa 13.7..Sú tam uvedení rodičia aj vierovyznania. Z miesta pôvodu nevesty čítam Muszynu, pohraničné mestečko v Poľsku. S miestom ženícha si nie som istá, neviem či sa nejedná o Debniki (časť Krakowa), ale jeho vierovyznanie je gr.kat., ktoré sa v Poľsku vyskytovalo len v oblasti lemkov. Našla som len r.k. matriky Debnikow a na familysearch a gr.kat. farnosť tam asi nebola. Neviete mi pomôcť.
record-image_33S7-9RQ1-FVQ.jpg
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dembniki in Gácsország, teda v Halici. A bude to zrejme to dnesne Debniki: http://ehemalige-ostgebiete.de/en/place ... bniki/1939
petrak24
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01 Jún 2017, 17:26

duros napísal: 22 Sep 2017, 15:49 Dembniki in Gácsország, teda v Halici. A bude to zrejme to dnesne Debniki: http://ehemalige-ostgebiete.de/en/place ... bniki/1939
Ďakujem. A neviete, či sa nedochovali nejaké gr.kat. matiriky z Debnikov?
Napísať odpoveď