Ján Sinaj

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Sandra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 23 Mar 2016, 10:38
Predkovia z oblasti: rod: Kotzig

Ján Sinaj

Príspevok od užívateľa Sandra » 11 Okt 2017, 22:08

Dobrý večer,
pustila som sa do hľadania predkov po línii mojej babky a ako som začala, tak som aj skončila :cry: Našla som hrob jej rodičov v Prešove (Mestský cintorín Prešov), na náhrobnom kameni je uvedené:
Ján Sinaj 29.11.1879-20.03.1952
Anna Tarabčáková 14.10.1885-16.12.1958
Michal Sinaj 08.03.1910-22.09.1944

Žiaľ, na Familysearch neviem nájsť ani Jána, ani Annu. Priezvisko Sinaj je v archíve cintorína uvádzané ako Sinay, ale na náhrobku je napísané Sinaj (rovnako moja babka bola Sinajová). Michal bol syn Jána a Anny, ktorého zabili počas 2. sv. vojny. Celkovo mali 5 detí - Jána, Michala, Annu, Máriu a Helenu.

Nejaký nápad alebo pomôcka ako ďalej? Vďaka.Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3245
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ján Sinaj

Príspevok od užívateľa duros » 13 Okt 2017, 12:06

Veľa matrík z východného Slovenska nie je oindexovaných, takže cez vyhľadávač sa nedajú nájsť osoby, len manuálne listovať v matrikách.
A preto:
1) zožeňte si úmrtné listy - tam by mohlo byť miesto narodenia
2) skúste sa dostať k záznamu o sobáši - vzhľadom na ich dátumy narodení by mohol byť sobáš ešte v obecných uhorských matrikách, ktoré sú uložené na pracoviskách štátnych archívov (bývalé okresné archívy). V sobášnom zázname by mohlo byť uvedené nielen miesto pôvodu, ale aj rodičia.

K variáciám priezviska - úplne bežná vec, nad tým by som si nelámal hlavu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní