Weber/Veber, Cerveny Kamen, Budmerice

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
tif
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23 Okt 2017, 19:30
Predkovia z oblasti: Feczko - Janov, Lubovec, Presov; Weber - Casta, Budmerice

Weber/Veber, Cerveny Kamen, Budmerice

Príspevok od užívateľa tif » 25 Okt 2017, 20:19

Dobry den,
hladam akukelvek informaciu/zaznam o rode Weber/Veber z Cerveneho Kamena alebo z Budmeric. Moj nastarsie dohaldeny predok sa volal Andreas Weber z Cerveneho Kamena. Privlizne od roku 1681 sa prestahoval do Noveho Hrozenkova okr. Vsetin. A od roku 1703 pouziva uplne ine priezvisko, "Jochetz".

Daslsi zaznam o Weberovi som nasla v urbare panstva Cerveny Kamen z roku 1543, kde je spominaty Cristoff Weber.

Budem vdacna za pomoc.

DakujemKto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní