Katarina Szendrei, nar. kolem roku 1880, Hr. Sv. Benadik

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
v.semik
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 13:08
Predkovia z oblasti: Levice, Pukanec, Nova Baňa,Zlaté Moravce

Vážení slovenští kolegové,
omlouvám se, že píši česky, ale nechci komolit slovenštinu za každou cenu.
Obracím se na vás s prosbou o pomoc s nalezením matričního zápisu narození, popřípadě i sňatku Katariny Szendrei, která se měla narodit kolem r. 1880 a měla by být zapsána v matričním obvodu Hr. Sv. Benadik. Provdala se - nevím přesně kdy a kde - za Jána Moravíka*7.9.1878 v Pukanci a v květnu 1899 se jim v Kozárovciach(nevím jaký je to matr. obvod nebo farnost) narodil syn Ján.
Snažil jsem najít jmenovanou v digitalizovaných matrikách na FS, bohužel marně.
Za jakoukoli pomoc i za jiné informace o rodině Moravíkových z Pukance děkuji předem!
Vlastimil
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Hronsky Benadik je na FS oznaceny ako Svaty Benadik. V indexoch narodenych som nenasiel Katarinu Szendreiovu, aj ked v tom case tam dvaja Szendreiovci zili.
Pod tuto farnost spadali aj Kozarovce (v tom case oznacovane ako Kovacsi). Sobasnu matriku som presiel od maja 1899 do 1892, ale sobas tych dvoch som nenasiel. Tu som skoncil: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Nemohla byt uz vdovou a teda jej rodne meno bolo ine nez Szendrei? Len je to akurat take blbe obdobie, mimo FS skenov. Napisal by som mail s otazkou na vsetky tri matriky, v najhorsom vas odkazu na archiv. ph.
v.semik
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 13:08
Predkovia z oblasti: Levice, Pukanec, Nova Baňa,Zlaté Moravce

duros napísal: 08 Nov 2017, 15:19 Hronsky Benadik je na FS oznaceny ako Svaty Benadik. V indexoch narodenych som nenasiel Katarinu Szendreiovu, aj ked v tom case tam dvaja Szendreiovci zili.
Pod tuto farnost spadali aj Kozarovce (v tom case oznacovane ako Kovacsi). Sobasnu matriku som presiel od maja 1899 do 1892, ale sobas tych dvoch som nenasiel. Tu som skoncil: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Děkuji za rychlou odpověď a snahu pomoci - matriku oddaných asi nemá cenu dále prohlížet, protože rok nar. ženicha - Jána Moravíka - 1878 - je ověřený, tudíž sňatek v tomto období nepřichází v úvahu. Pokud jde o narození Kateřiny Szendrei je to záhada, protože takto je uvedena v úmrtním listě jejího manžela(jako pozůstalá). Myslíte si, že mohlo dojít při transkripci indexů naroz. na FS ke zkomolení příjmení? Některé zkušenosti tomu nasvědčují. V případě Kateřiny S. jsem všiml v daném období výskytu několika hodně podobných příjmení, např. Zsbemeri, Zsembrei.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

v.semik napísal: 08 Nov 2017, 17:00 ... Pokud jde o narození Kateřiny Szendrei je to záhada, protože takto je uvedena v úmrtním listě jejího manžela(jako pozůstalá). Myslíte si, že mohlo dojít při transkripci indexů naroz. na FS ke zkomolení příjmení? Některé zkušenosti tomu nasvědčují. V případě Kateřiny S. jsem všiml v daném období výskytu několika hodně podobných příjmení, např. Zsbemeri, Zsembrei.
Zsemberi, ci Zsembrei urcite nie. Ja som ovsem prezeral nielen indexy na FS, ale indexy k uvedenej matrike. Pri indexoch som pouzival aj zastupne znaky, pretoze priezvisko moze byt v tvaroch Sendrei, Szendrei, ale aj s ypsilonom alebo pismenom -j na konci. Je fakt, ze som nepouzil zastupne znaky na samohlasky a pismeno "d".
Napísať odpoveď