Narodenia a sobas Joannes Gazsy a Anna Panak - Horna Suca

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
pražulka
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 08:24
Predkovia z oblasti: Šintava, Pata, Sered, Horná Súča

Narodenia a sobas Joannes Gazsy a Anna Panak - Horna Suca

Príspevok od užívateľa pražulka » 19 Nov 2017, 10:59

Dobry den,
uz dlhsie sa mi nedari najst narodenia a sobas Joannes Gazsy a Anna Panak Su to rodicia mojej prastarej mamy Marie (zapis 71)

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Jedinu Anna Panak som nasla v roku 1871 Mohla by to byt ona Ak som to spravne pochopila narodila sa ako nemanzelska Neviem vsak co znamena zapis v kolonke rodicov (povilis? alebo nieco take) zapis 43

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Dakujem za kazdu pomocUžívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 1961
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Narodenia a sobas Joannes Gazsy a Anna Panak - Horna Suca

Príspevok od užívateľa patricius95 » 19 Nov 2017, 11:16

Dobrý deň,
niekoľko poznámok k Vášmu bádaniu. Mária Gažiová vyzerá (podľa indexu) ako jediné dieťa Jána Gažiho a Anny, rod. Panákovej. Panákovci aj Gažiovci bývali v tejto farnosti, a preto predpokladám, že sobáš sa odohral priamo v Hornej Súči. Matrika sobášených z tejto farnosti je v archíve dochovaná len do r. 1885. Ak sa matrika od r. 1886 nedochovala, tak sobáš zrejme nenájdete. Skúste preto zatelefonovať na faru a zistiť, či náhodou túto matriku sobášených nemajú stále na farskom úrade.
Keďže šlo o jediné dieťa tohto manželského páru, predpokladám, že po narodení Márie zrejme jeden z rodičov čoskoro zomrel. Skúste nájsť zápisy o úmrtí Jána Gažiho a Anny Panákovej, možno tam bude uvedený presný vek a vy sa budete môcť pohnúť v bádaní ďalej.
Upozorňujem, že podľa indexu sa v tom období narodili min. 2 Anny Panákové (v r. 1863 a 1871), a teda neviete, či tá Vami nájdená, je skutočne Vaším predkom.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

pražulka
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 08:24
Predkovia z oblasti: Šintava, Pata, Sered, Horná Súča

Re: Narodenia a sobas Joannes Gazsy a Anna Panak - Horna Suca

Príspevok od užívateľa pražulka » 19 Nov 2017, 23:32

Dakujem Skusim teda kontaktovat farsky urad Pozrela som aj tu Annu Panakovu nar. 1863, ale je v priezvisku s kratkym "a" V rodnom liste Marie ju uvedena matka ako Pan"á"k Predpokladam spravne, ze je to potrebne rozlisovat ?

Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 3342
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Narodenia a sobas Joannes Gazsy a Anna Panak - Horna Suca

Príspevok od užívateľa duros » 19 Nov 2017, 23:58

pražulka napísal:
19 Nov 2017, 23:32
...Pozrela som aj tu Annu Panakovu nar. 1863, ale je v priezvisku s kratkym "a" V rodnom liste Marie ju uvedena matka ako Pan"á"k Predpokladam spravne, ze je to potrebne rozlisovat ?
No to naozaj nemusíte rozlišovať.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný