Narodenia a sobas Joannes Gazsy a Anna Panak - Horna Suca

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
pražulka
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 08:24
Predkovia z oblasti: Šintava, Pata, Sered, Horná Súča

Dobry den,
uz dlhsie sa mi nedari najst narodenia a sobas Joannes Gazsy a Anna Panak Su to rodicia mojej prastarej mamy Marie (zapis 71)

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Jedinu Anna Panak som nasla v roku 1871 Mohla by to byt ona Ak som to spravne pochopila narodila sa ako nemanzelska Neviem vsak co znamena zapis v kolonke rodicov (povilis? alebo nieco take) zapis 43

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Dakujem za kazdu pomoc
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
niekoľko poznámok k Vášmu bádaniu. Mária Gažiová vyzerá (podľa indexu) ako jediné dieťa Jána Gažiho a Anny, rod. Panákovej. Panákovci aj Gažiovci bývali v tejto farnosti, a preto predpokladám, že sobáš sa odohral priamo v Hornej Súči. Matrika sobášených z tejto farnosti je v archíve dochovaná len do r. 1885. Ak sa matrika od r. 1886 nedochovala, tak sobáš zrejme nenájdete. Skúste preto zatelefonovať na faru a zistiť, či náhodou túto matriku sobášených nemajú stále na farskom úrade.
Keďže šlo o jediné dieťa tohto manželského páru, predpokladám, že po narodení Márie zrejme jeden z rodičov čoskoro zomrel. Skúste nájsť zápisy o úmrtí Jána Gažiho a Anny Panákovej, možno tam bude uvedený presný vek a vy sa budete môcť pohnúť v bádaní ďalej.
Upozorňujem, že podľa indexu sa v tom období narodili min. 2 Anny Panákové (v r. 1863 a 1871), a teda neviete, či tá Vami nájdená, je skutočne Vaším predkom.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
pražulka
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 08:24
Predkovia z oblasti: Šintava, Pata, Sered, Horná Súča

Dakujem Skusim teda kontaktovat farsky urad Pozrela som aj tu Annu Panakovu nar. 1863, ale je v priezvisku s kratkym "a" V rodnom liste Marie ju uvedena matka ako Pan"á"k Predpokladam spravne, ze je to potrebne rozlisovat ?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

pražulka napísal: 19 Nov 2017, 23:32 ...Pozrela som aj tu Annu Panakovu nar. 1863, ale je v priezvisku s kratkym "a" V rodnom liste Marie ju uvedena matka ako Pan"á"k Predpokladam spravne, ze je to potrebne rozlisovat ?
No to naozaj nemusíte rozlišovať.
Napísať odpoveď