Patranie po predkoch (príbuzních) v USA

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Všetkých pekne pozdravujem.

Chcem poprosiť o radu pri hľadaní kontaktov na pozostalích mojich príbuzních. Snažil som sa nejako dopátrať na internete k nejakým adresám, kde mi budú vedieť poradiť. Nenašiel som.
V sedemdesiatych rokoch umrel môj prastrýc v Muskegon Heigst (Muskegon Michigen). Umrel aj s manželkou bezdetný. No vec je taká, že niekto musel po ňom dediť. Nejde samozrejme o dedičstvo. :) rád by som nejaké údaje o ňom a fotografie. Viem, že o ich hrob sa niekto stará. Predpokladám, že niekto zo slovenskej komunity. Bohužial, nepodarilo sa mi zistiť žiadny kontakt v tom meste, ktorý by mi vedel pomôcť.
Môže mi niekto pradiť, ako by som mohol v takomto prípade postupovať?

Vopred ďakujem.

Palo
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Bez mena ,priezviska prip. aspon priblizneho datumu a miesta narodenia to pojde velmi tazko....!
Ak viete aspon meno a priezvisko skuste FS a zadajte lokalitu United States
Naposledy upravil/-a mano v 07 Dec 2017, 08:50, upravené celkom 1 krát.
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Ďakujem. Mám všetky potrebné údaje. Vrátane presnej adresy, dátumov úmrtia a aj miesta pochovania, dátumov príchodu do USA...
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Mám všetky informácie, hľadám len kontakt na pozostalích.
Naposledy upravil/-a Palo v 07 Dec 2017, 12:06, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tak takto, pane.
1) Ozivovanim vlakna si nepomozete, ak Vam doteraz nikto nepomohol.
2) Nekricte na nas (pisanie velkymi pismenami sa v netovej komunikacii povazuje za krik, okrem toho, ze to kole koci).
Takze nabuduce taketo mazem!
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Ospravedlňujem sa.. určite som to tak nemyslel.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Palo napísal: 07 Dec 2017, 08:38... Chcem poprosiť o radu pri hľadaní kontaktov na pozostalích mojich príbuzních. Snažil som sa nejako dopátrať na internete k nejakým adresám, kde mi budú vedieť poradiť. Nenašiel som.
V sedemdesiatych rokoch umrel môj prastrýc v Muskegon Heigst (Muskegon Michigen). Umrel aj s manželkou bezdetný. No vec je taká, že niekto musel po ňom dediť...Môže mi niekto pradiť, ako by som mohol v takomto prípade postupovať? ...
Celkom Vám nerozumiem, hľadáte len kontakty na Vašich príbuzných s tým, že viete ich mená, lebo v ďalšej vete uvádzate, že niekto po ňom musel dediť. :?

Napriek tomu skúste jednoduchú vec, možno budete mať šťastie, vyhľadať na webe miestne denníky (noviny), v ktorých sú zverejňované smútočné oznámenia, a tam sú vymenovaní všetci príbuzní.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Ak nic uzitocne nepovedia cintorinske databazy interment.net alebo billiongraves.com, tak by som sa opytal na ich sprave cintorinov, napriklad http://www.muskegon-mi.gov/departments/cemetery/ (maju na tej istej stranke aj OnlineLookup, ale to su len pochovani a ich umiestnenie). Pripadne cez http://www.genealogymuskegon.com/index.htm, uz ako platenu sluzbu. ph.
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Ďakujem pekne za rady.

PH
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Ďalšia možnosť by bola vyhľadať príbuzného cez FamilySearch .... Find a Grave Index. Zobrazia sa vám všetci zomrelí aj s podobnými, resp. skomolenými menami. Následne sa dostanete ak je k dispozícií aj fotka náhrobku a pod tým niektorí zadávajú aj nekrológ, resp. mená zomrelých príbuzných ale aj kontakt na žijúcich. Ak chcete postup ako sa tam dostať kontaktujte ma...

iobagion
Napísať odpoveď