Filipovci

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Amanita
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28 Dec 2017, 10:56
Predkovia z oblasti: Ostravsko, Čičmany

Filipovci

Príspevok od užívateľa Amanita » 28 Dec 2017, 11:02

Dobrý deň,

môj otec Jaroslav Filip sa narodil Imrichovi Filipovi a Terézii Filipovej, rodenej Hrvoľovej (obaja narodení v Čičmanoch) ako posledné desiate dieťa. Jeho najstaršia sestra sa volala Mária, Mariša a vydala sa do Ostravska niekde, kde mala sama dosť veľa detí. Keďže je tam veľký časový odstup (môj otec ako najmladší sa narodil v roku 1927),mohla sa narodiť niekedy okolo roku 1907 alebo tak. Ak niekto viete niečo o rodine Filipovcov z Ostravska, ozvite sa mi, prosím.

Táňa Filipová DunajováKto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný