Předek

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Nadia
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29 Dec 2017, 11:02
Predkovia z oblasti: Ričany ( Krajinné), Omasta (Myjava - Turá Lúka), Pagáč ?

Předek

Príspevok od užívateľa Nadia » 29 Dec 2017, 11:16

Zdravím. Hľadám do rodokmeňa informácie o predkov a potomkov ( som začiatočník) - Štefan Ričány (Krajinné?, 1901-1989), Štefan Omasta (Omastová Anna 1912-1981 + její matka Omastová Katarína (Myjava - Turá Lúka), Pagáč - miesto narodenia nepoznám. Neviem, odkiaľ Pagáčovi na Slovensko prišli, či z Maďarska. Som z Čiech a veľmi zle informácie zháňam. Veľmi ďakujem za rady a pomoc ako a kde hľadať v matrikách.



VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Re: Předek

Príspevok od užívateľa VeronikaBB » 29 Dec 2017, 11:39

Dobrý deň, skúste si prečítať toto

http://www.geni.sk/genealogia-zaklady/

vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Re: Předek

Príspevok od užívateľa vorky » 29 Dec 2017, 11:54

Turá Lúka by mohla patrit pod Myjavu. Z Myjavy su na FS matriky evanjelikov a katolikov.

https://www.familysearch.org/search/cat ... 1124917-50

Zbezne som presiel evanjelikov cez indexy a naslo mi tam pomerne dost Omastov. Vratane nejakych osem ci viac osob s menom Štefan Omasta narodenych na konci 19 storocia.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní