Elisabeth Juracsková

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Janoliwer
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30 Dec 2017, 12:27
Predkovia z oblasti: východ - Velké Kapušany; západ - Skalica, Holíč, Kopčany

Elisabeth Juracsková

Príspevok od užívateľa Janoliwer » 18 Jan 2018, 10:22

Nemohu nikde najít záznam o narození Elisabeth Juracskové z Kopčan. (kolem roku 1850). Její rodiče jsou Josef a Barbora roz.Zajíčková. Také bych rád našel zápis o svatbě Josefa Juracska a Barbory Zajíčkové. Předem děkuji všem, kteří mi pomáhají. Jan M.AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Re: Elisabeth Juracsková

Príspevok od užívateľa AndyT » 18 Jan 2018, 17:19

Alzbeta by mohla byt tu. Vychadzam z toho, ze Jozef a Barbara mali deti aj v Sastin-Strazach. Lenze Alzbeta ma ako otca uvedeneho Pavla. Treba pozriet aj matriky Sastin-Straze, ci nahodou Pavol nezomrel a Barbara s nezobrala svagra Jozefa, s ktorym mala potom deti aj v Kopcanoch.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných