Predok rodiny Bujňákovej (Bujnyak)

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Martin Bujňák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25 Jan 2018, 15:50

Predok rodiny Bujňákovej (Bujnyak)

Príspevok od užívateľa Martin Bujňák » 25 Jan 2018, 16:50

Dobrý deň, prosím o radu ako ďalej. Zostavujem rodokmeň z otcovej strany (rodiny Bujňákovej) a nemôžem sa pohnúť ďalej. Posledný známy predok je Imrich Bujňák (v matrikách napísaný ako Emericus Bujnyak alebo Bujňak). Našiel som ich sobáš s Annou Čarnou (Anna Csarni, niekde uvádzaná ako Anna Csarni Karabas) v obci Krivany (okres Sabinov). Na obrázku piaty riadok z vrchu
Sobáš - Emericus Bujňak a Anna Csarni.jpg
Sobáš - Emericus Bujňak a Anna Csarni
Sobáš mali dňa 6.11.1865 v Krivanoch. Píše sa tam že Imrich pochádza z obce Brezovička (Hamborg), a má 24 rokov. Čiže sa narodil v roku 1841 alebo 1842. Tak som teda išiel na matriku obce Brezovička ale tam sa žiadny Emericus Bujnyak nenarodil v uvedených rokoch. Hľadal som aj pár rokov dozadu aj dopredu ale nič som nenašiel. Potom som našiel v obci Dubovica (Dobó) zápis o jeho úmrtí dňa 31.3.1872. Na obrázku predposledný riadok v matrike
Úmrtie - Emericus Bujnyak.jpg
Úmrtie - Emericus Bujnyak
Ale tam je napísané že pochádzal z obce Brezovica N.Torysou (Berzevicze). Tak som pozrel matriku pokrstených aj v Brezovici N.Torysou ale zase nič. Hľadal som aj v súpise obyvateľstva z roku 1869 v obciach Brezovička a Brezovica N.Torysou ale ani tam nič. Takže neviem. Veľmi rád by som našiel jeho krst a rodičov aby som mohol ďalej pátrať :)
Poznámka: všetky spomenuté obce sa nachádzajú v okrese Sabinov.
Vopred ďakujem za odpovede a rady.

S pozdravom M.B.dushan777
Člen
Člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 15:27

Re: Predok rodiny Bujňákovej (Bujnyak)

Príspevok od užívateľa dushan777 » 25 Jan 2018, 18:34

Ak mal otca Andreasa, toto by mohol byť kandidát.
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:V13P-TWS

Martin Bujňák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25 Jan 2018, 15:50

Re: Predok rodiny Bujňákovej (Bujnyak)

Príspevok od užívateľa Martin Bujňák » 26 Jan 2018, 19:35

Ďakujem za odpoveď, pozriem sa na to.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných