Hľadám otca ženícha Orihoseky Mihály (alias Ördög)

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Môj predok Mária Juhaszcsik sa zosobášila :
Sobáš : 26 máj 1884
Ženích : Ifjú Orihoseky Mihály (alias Ördög) rk 23 r, molnár , Nevesta : hajadon Mária Juhaszcsik rk 16 r
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=754966
prvé dieťa :
Mihály 8 september /15 september
Otec : Mihály Pásztor (alias Ördög) rk 23 r, molnár matka : Mária Juhaszcsik
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
druhé dieťa :
László Béla 30 máj /10 jún
Otec : Mihály Pásztor , molnár, matka : Mária Juhaszcsik
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
tretie dieťa :
Margit 26 apríl / 3 máj 1893
Otec : Mihály Pásztor , molnár, matka : Mária Juhaszcsik
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Hľadala som ženíchovho otca, ale v matrike sú len samí Pastirjakovci, Pasztor je tam v r 1860 ale je to chybne prečítané indexátorom, správne sa tiež volá Pastirjak..... a jeho otec nie je mlynár, predpokladám totiž, že aj jeho otec bol mlynárom.

Ďakujem za pomoc
iobagion
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Skúsila ste hľadať aj podľa aliasu Ördög?
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Dobrý deň, chcela som si nájsť toho Mihála Pasztora podľa veku uvedeného pri sobáši sa mal narodiť okolo roku 1861 len v tej matrike chýbajú tie roky to je akurát pár strán. Nepoznám tú matriku možno sú niekde inde pridané. Ak máte záznam o jeho narodení dajte sem :-) ;)
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

VeronikaBB napísal: 01 Feb 2018, 17:21 Dobrý deň, chcela som si nájsť toho Mihála Pasztora podľa veku uvedeného pri sobáši sa mal narodiť okolo roku 1861 len v tej matrike chýbajú tie roky to je akurát pár strán. Nepoznám tú matriku možno sú niekde inde pridané. Ak máte záznam o jeho narodení dajte sem :-) ;)
tie roky som našla :-D len jeho nie :-D
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Ďakujem za snahu, hľadala som dotyčného aj pod menom Orihoseky aj Pásztor aj Ördög, Mimochodom "Ördög" znamená v maďarčine čert, že by vyzeral ako čert??? A pri tom alias čertovi ma napadla myšlienka, že by mohlo ísť o "putujúceho" mlynára, nemá vlastný mlyn, len možno chodí od jedného mlyna k druhému, pokiaľ už nie je toľko práce tak musí ísť hľadať prácu do iného mlyna, ale to už nevypátram, keďže Trebišovská matrika je len do roku 1895.

iobagion
Používateľov profilový obrázok
obi
Veterán
Veterán
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 17 Feb 2017, 18:58
Predkovia z oblasti: Obenau,Stouy,Rakúsko,Maďarsko,Slovensko

Ja tam čítám Orihoszky nie Orihoseky,

Skúste pohľadať Orehoszky,Orechovsky,v danej oblasti ja aj dosť mien Orlovszky.
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Je dosť možné, že sa narodil mimo Trebišova - mala som takú skúsenosť, že mlynár bol počas svojho pôsobenia asi na 4 rôznych miestach a to isté jeho predkovia mlynári.

Ale skúste ešte trebišovský cenzus 1869 či sa tam náhodou neobjaví.
Barbora
Napísať odpoveď