Jano Grünvaldsky, ca 1865, Važec, Štrba?, rk - vyriešené

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
grunvaldska_t
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13 Feb 2018, 20:25
Predkovia z oblasti: Važec, Štrba, Malý Slavkov, Spišské Bystré, Kravany, Vikartovce

Jano Grünvaldsky, ca 1865, Važec, Štrba?, rk - vyriešené

Príspevok od užívateľa grunvaldska_t » 14 Feb 2018, 13:22

Dobrý deň. Prosím o pomoc pri hľadaní predka s menom Jano Grünvaldsky okolo r. 1865. Podarilo sa mi dopátrať v evanjelickej matrike z Važca zápis zo svadby Jano Grünvaldsky (rk) a Katrena Bjeleny (ev), dňa 21/1/1890. V kolónke poznámka nie je presný dátum jeho narodenia len čosi, čo snáď správne čítam ako 'v Štrbe'. Mal byť rímokatolíckeho vyrovyznania, tak som v zdigitalizovanej matrike hľadala záznam o narodení okolo roku 1865, podľa veku ženícha, no nenašla som žiadneho Jana rodičom uvedeným pri jeho mene. Skúšala som pred týmto rokom nájsť aj svadbu jeho rodičov no bez úspechu. V sobášnom zápise je uvedené aj čosi ako ND pri čísle domu, čo si tiež neviem vysvetliť. Prikladám aj fotku zápisu, z ktorého vychádzam, ak niečo nesprávne interpretujem. Za akúkoľvek pomoc vopred ďakujem.
Prílohy
jano a katrena sobas 1890 - kópia.jpgKto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný