Hrivňák - Veľká Poľana

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
katia1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24 Máj 2018, 14:26

Hrivňák - Veľká Poľana

Príspevok od užívateľa katia1 » 29 Máj 2018, 22:33

Dobrý deň,
hľadám informácie o predkovi Petrovi Hrivňákovi (z Veľkej Poľany), ktorý zahynul v 1. svetovej vojne. Dedo Michal Hrivňák sa narodil 12.9.1908 a v jeho rodnom liste je uvedené, že otec Peter bol vtedy 27-ročný (pravdepodobne sa teda narodil v r. 1881). V databáze VUA sa nacházda vojak s rovnakým menom, no rok narodenia je iný: http://www.vuapraha.cz/soldier/14193591. Petrova manželka bola Mária Hrivňáková rod. Hačkuličová a bola o rok mladšia. Predkovia boli gréckokatolíci.

Ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil/-a katia1 v 15 Jún 2018, 20:56, upravené celkom 1 krát.Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 1894
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hrivňák - Veľká Poľana

Príspevok od užívateľa patricius95 » 29 Máj 2018, 23:18

Dobrý večer,
pokojne by to mohol byť aj Váš predok. Vek sa do matriky často zapísal odhadom a rozdiel zapísaného a reálneho veku mohol byť pokojne aj ± 5 rokov.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní