Zuffa a Lieszkovszky - Vyriešené

Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
kavulo
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 22 Feb 2017, 22:46
Predkovia z oblasti: Kavuliak, Ústie, Orava
Bydlisko: Dolný Kubín

Zuffa a Lieszkovszky - Vyriešené

Príspevok od užívateľa kavulo » 05 Jún 2018, 22:59

Dobrý deň,

poprosím o radu ohľadom hľadaného manželstva medzi Joannisom Žuffom z Nižnej ( alebo Zemianska Dedina) a Anna Lieszkovszky. Hľadal som uzavreté manželstvá v Nižnej a Tvrdošíne, ale nebol som veľmi úspešný. Keď som zadal meno Lieszkovszky do FS, vyskočili mi podobné mená v obci Čimhová, kde ale neviem nájsť svadby z pred r. 1793 - ich syn Andrej sa narodil 7.12.1793.

https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:V1FG-BHN

Nemáte náhodou niekto svadobné matriky z Čimhovej 1770 - 1800?

Ďakujem
kavulo
.....................................................................................

Vorky, Ďakujem, pomohloKto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní