Paulina Jantolova a jej predkovia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

hladam predkov neviem datumy narodenia iba viem ze odisli v roku cca 1943 su traja paulina jantolova klin 02941 okres namestovo a asi tyto su dvaja jej rodicia antonia jantolova a ondrej jantol oni asi uy zomreli nemam ani imrtne listy neviem ci ziju ci neziju a ci nezanechali niake deti alebo niekoho prosim vas pomozte mi niekto
Naposledy upravil/-a duros v 11 Jún 2018, 11:30, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Zmena nazvu temy (povodne iba "dobry den") - prosim Vas, nabuduce uvedte jednoznacnejsi nazov temy a nvytvarajte duplcitne temy. Tu duplicitnu som zmazal!
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Kam odisla? Aspon priblizne roky narodenia? Toto je strasne malo na to, aby Vam niekto pomohol. Ak su to Vasi pribuzni, v akom vztahu ste k nim? Ak su priami pribuzni, mate moznost nazriet do matriky na prislusnom matricnom urade za poplatok.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

A možno, keď tam šupnete zopár čiarok, tak sa v tom lepšie zorientujeme.
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

praveze sa nemam od čoho odrazit je to moja teta co viem spocutia kedysi davno ked bola druha svetova vojna sa vravelo ze utiekla do ameriky potom povedali ze asi do čiech nasla som aj stare fotky co mame doma na katastrálnom urade som bola su tam traja nezisteny vlastnici babka antonia jantolova dedo ondrej jantol a teta paulina jantolova a boli zaregistrovany pod identyfikacnym cislom nemaju tam rodne cisla lebo ze kedysi sa to menilo a oni sa dali zaegistrovat pod tym cislom tak nemam sa od coho odrazit mala4 surodencov priblizny rok narodenia si mylisme 1920 neviem ako mame zacat ona asi uz aj zomrela neviem ale ci nezanechala nieke deti alebo niekoho po sebe dakujem
Naposledy upravil/-a jana1966 v 13 Jún 2018, 08:33, upravené celkom 1 krát.
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

neviem co by som vam mohla este napisat mam aj doma stare papiere co sa kedysi pozemky prepisovali co dedili povod asi prieyviska ze moj dedo pochadzal z polska
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Poznate mena jej rodicov, narodnie okolo 1920, to su este tzv. zive matriky, takze treba ist na matricny urad a vyziadat si najdenie jej zapisu o narodeni. Je velky predpoklad, ze sobas rodicov bude tiez este v zivej sobasnej matrike, takze aj ten si dajte vyhladat. Za jeden zaznam budu chciet 5 Euro spravny poplatok. Spytajte sa ich na pripadne poznamky v zapisoch, ci tam nie je nieco, coho by ste sa mohli chytit.
Ja som zbezne pozrel zaznamy imigrantov do USA, nic take som nenasiel.
A tie stare papiere tiez dobre popozerajte, mozno tam bude tiez nieco, coho sa da chytit.
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

dakujem ked zistim si tie datumy tak budem pisat ci som nieco vyhladala pojdem si to vyziadat no dufam ze to tam bude
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

dobry den takže bola som na matrike v trstenej oni tam vôbec nemali ani datumy narodenia lebo vtedy neboli nemocnice a ani rodne cisla ze to zapisovali od roku 1954 ale nič som nezystila poslali ma ešte na obec bobrov ze tam by mal byt nieaky archiv v tych rokoch približne ale ak nič tam nezystim musim ist do bytče do archivu a dufam že to tam najdem som tam volala takže za priplatok si to možem tam hladat aj sama
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

jana1966 napísal: 25 Jún 2018, 15:52 ...takže bola som na matrike v trstenej oni tam vôbec nemali ani datumy narodenia lebo vtedy neboli nemocnice a ani rodne cisla ze to zapisovali od roku 1954 ale nič som nezystila...
To Vás tam kto poslal? Celé to znie ako zlý vtip, ale nevadí. :)
jana1966 napísal: 25 Jún 2018, 15:52 ...poslali ma ešte na obec bobrov ze tam by mal byt nieaky archiv v tych rokoch približne...
Bezcieľne behať hore-dole, nemá cenu.

Po prvé je potrebné si zistiť, do ktorého matričného obvodu patrila/patrí obec Klin. Vo Vašom prípade by ste mali osloviť Matričný úrad Zubrohlava. Ak sa Vaša teta Paulína narodila v jeho matričnom obvode - v Kline, tak zápis o jej narodení by mal byť tam. Zároveň si požiadajte aj o vyhľadanie sobáša Vašej babky s dedkom. Ak by ten zápis sobáša nenašli, potom Vám poradím, kde ho hľadať. Nechcem Vás popredu zbytočne mýliť.
jana1966 napísal: 25 Jún 2018, 15:52 ...musim ist do bytče do archivu a dufam že to tam najdem som tam volala takže za priplatok si to možem tam hladat aj sama
Myslím si, že Vám to zatiaľ nehrozí. ;)
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

jana1966 napísal: 25 Jún 2018, 15:52 dobry den takže bola som na matrike v trstenej oni tam vôbec nemali ani datumy narodenia lebo vtedy neboli nemocnice a ani rodne cisla ze to zapisovali od roku 1954 ale nič som nezystila poslali ma ešte na obec bobrov ......
Vravíte že Paulína pochádzala z Klina - oslovili ste farnosť v Kline? Či by sa pán farár nepozrel do krstnej/rodnej matriky?
- matričný úrad by som oslovil v Zubrohlave ako písala milestone a rozšíril by som to aj na
Námestovo
- na virtualnom cintoríne obce Klin žiadne priezvisko Jantola nefiguruje
Viete kde sú pochovaný rodičia vašej Tety?
V Bytči ak idete kôli matrikám z 1920 sa Vám neoplatí, tie sú stále v matričných úradoch, matriky civilné od 1895-1906 sú uložené v ŠA D. Kubín, fary majú matriky cca od 1900 stále u seba.

mrknite jedným okom na tento článok
https://myorava.sme.sk/c/20427461/jeho- ... tadla.html

edit: doplnenie linku na článok
Napísať odpoveď