Paulina Jantolova a jej predkovia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Ak sa chcete vydat tou cestou, ktoru som navrhol. Tak pisete, ze Vam na obci povedali, ze dom stoji. Tym padom by mal mat cislo, a to by Vam teoreticky mohli povedat na obci. Pri troche stastia by mohol byt sucasnym vlastnikom niekto z ich potomkov... je skoda, ze si ich nikto v obci nepamata, to by Vam totiz dost pomohlo...
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

jana1966 napísal: 12 Júl 2018, 18:21 ...ano hladam paulu mame ju ako nezistenu vlastničku a chcem najst jej potomkov ci sa vydala ci sa nevydala aby im to pravom patrilo...
Vy ju nemáte ako nezistenú vlastníčku, ona je "samostatná jednotka", plus ostatní vlastníci zapísaní na rovnakom LV, takže ste spoluvlastníci nehnuteľnosti/-í v každom m². Použijem Váš výraz - právom jej to patrí.

To, že jej deti ešte nepožiadali o obnovenie dedičského konania na základe znovuobjaveného majetku po poručiteľke, je asi ich súkromná vec. Nechce sa mi veriť, aby nevedeli, alebo zabudli, že ich matka bola Slovenka z Klina. To isté platí aj pre jej prípadné vnúčatá. A to ani nehovorím o cezhraničnom vybavovaní.
Ak Vám to nesúri z iného dôvodu, pokojne spávajte ďalej. ;)
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

Milestone sice odporuca nechat veci tak, ako su, ale predpokladam, ze mate dobry dovod sa tym nadalej zaoberat. Faktom je, ze uspech nie je zaruceny ani pri vyvinuti maximalneho usilia. Ak aj potomkov najdete, nie je iste, ci sa s nimi dohodnete.
Co by ste teraz mohli urobit ? Nic nepokazite, ak na stranke genealogie.taby.cz nechate odkaz, ze hladate potomkov Josefa Mouchy nar. 1899 a Pauliny Jantolovej nar. 1915, obyvatelov obce Police okr. Vsetin vo veci dedicstva.
Dalej, zavolajte este raz obecny urad Police a zistite, ci su v obci hroby spominaneho paru a kto za ne plati poplatky. Mozno budu vediet aj adresu a tym by ste sa mohli dostat k jednemu potomkovi.
Je viac ako iste, ze obecny urad by Vam vedel zistit nielen cislo domu, ale aj mena deti, ale z dovodu ochrany sukromia sa do toho hrnut nebudu. Ale zavisi to aj od toho, ako svoju ziadost odovodnite a na akeho uradnika natrafite.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

luki napísal: 28 Júl 2018, 16:04 Milestone sice odporuca nechat veci tak, ako su,...
Prepáčte, ja nič neodporúčam. Reagovala som len na konkrétnu citáciu od "jana1966" s tým, že nech si je pani istá, že nehnuteľnosti sú stále evidované na Pavlínu Jantolovú, a že jej potomkovia sú nečinní, predediť ich po matke.
Keby pani jana1966 od jej prvého príspevku napísala, ako pomôcť pri vyhľadávaní nezisteného vlastníka, tak celé vlákno by vyzeralo určite inak. luki, videla som to, čo aj Vy. Dúfam, že to takto stačí. ;)
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

milestone napísal: 29 Júl 2018, 01:09
luki napísal: 28 Júl 2018, 16:04 Milestone sice odporuca nechat veci tak, ako su,...
Prepáčte, ja nič neodporúčam ...
To bolo len take premostenie, cize oblukom spat k teme. ;)
Inak suhlas ...
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

jana1966 napísal: 26 Júl 2018, 18:41 ...nasla som tu tetu v ceskej republike okres vsetin obec police sbola vydata sobas sa konal 31.12.1949 v obci ceska republika branky za manzela mala Jozef moucha narodeny 12.10.1899 narodeny v obci police som volala na obec police a mi povedali ze uz davno zomrel a mali cca ze 6 deti a onich mi nevedela nic povedat iba ze dom stoji je prazdny a nik tam nebyva a adresu mi povedala ze nemaju tak neviem ako sa dopatram dalej kde maju tie deti ze niektory su uz zosnuly ale ked vie pani ze dom stoji a adresu nevie tqak si myslim ze by ju mala vediet teraz neviem ako mam postupit dalej dakujem
Dobrý deň, jana1969,

keďže sa s pátraním po žijúcich potomkoch po zomrelej p. Pavlíne Mouchovej rod. Jantolovej nachádzate v Českej republike, tak ako prvé si zistím administratívne členenie ČR. Obec Police sa nachádza v okrese Vsetín, a patrí do matričného obvodu Matřiční úřad Loučka.
Vašou kontaktnou osobou je matrikárka p. Jarmila Čajanová, kontakty na ňu tu: https://www.obecloucka.cz/kontakty-1/

Nech Vás naviguje, ako máte postupovať. Zároveň vylučujem možnosť, že svoju záležitosť vybavíte telefonátom alebo emailom bez zaručeného elektronického podpisu. Určite to bude doporučená písomná žiadosť, v ktorej uvediete dôvod, a doložíte dokumenty, že ste v príbuzenskom pomere.

Otázkou je, kde sa narodili ich deti. Ak teta porodila doma v Policích, tak zápisy by mali byť na MÚ Loučka. Druhá možnosť - vo Vsetíne, kde vznik gynekologicko-pôrodnického oddelenia sa datuje od roku 1945. Potom treba kontaktovať Matřiční úřad Vsetín.
Ako Vám už bolo povedané, stačí Vám nájsť jedného žijúceho potomka po tete Pavlíne.

Ak chcete vyhľadávať vlastníkov na katastrálnej mape, tak do vyhľadávacieho okna zadajte "Police u Valašského Meziříčí". Ak je ten dom vo vlastníctve na meno Moucha/Mouchová, tak máte šancu ho nájsť. Ak sa dcéra/-ry vydali, a majú zmenené priezvisko, tak nemáte šancu ten dom nájsť. Totižto, pri vlastníčke nehnuteľnosti nie je uvedené jej priezvisko za slobodna. Všeobecne pri vlastníkoch nenájdete ani dátum narodenia, a adresy tam uvedené sú len v rámci obce Police.

Prajem Vám veľa šťastia!
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

dobry večer dakujem pekne za pomoc všetkym ktory mi v patrani poradili našla som všetko co mi trebalo dakujem.Chcem sa este opytat ešte by som chcela patrat po netistenych dvoch vlastnikov ci tam tiez niesu nieaky potomkovia ale tuto uz davam malu sancu neviem kde sa mam odrazit viem len mena a nevime nic viac o nich iba to ze nali by byt dedovy surodenci a dedo pochadza z obce cerwone dedo frantisek jantol antol a surodenci by mali byt antonia jantolova a ondrej jantol alebo antolovy dakujem za kazdu radu
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

No tak teda vitajte späť ! :)
Čo sa týka Antonie a Ondreja Jantolovcov – v katastri na webe sa dá dočítať, že pozemky získali na základe nejakého dokumentu č. 1032 z roku 1918. Takže vieme povedať, že v tomto roku ešte obaja žili.
Pravdepodobne ide o nejaký notársky dokument (kúpnopredajná zmluva alebo dedičstvo alebo ..) , ktorý by sa zrejme dal nájsť v archíve v Dolnom Kubíne (platí predchádzajuca rada pár príspevkov dozadu). Ťažko povedať, či jeho nájdenie pomôže, možno tam bude bydlisko ...
Ak naozaj žili v Kline (spomínali ste hroby, ktoré už sú zrušené), tak Vašou nádejou je matrika v Zubrohlave alebo fara tamtiež - a prosiť a vysvetľovať a otravovať, až kým Vám nenájdu zápisy o prípadných manželstvách, narodení potomkov a úmrtiach. V každom zápise (ak sa vôbec nejaký nájde) môže byť informácia, ktorá Vás môže posunúť ďalej.
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

Dobry den zasa som tu no čo sa tika ondreja a antonie bola som v archive dolny kubin a mam aj od nich potvrdenie ze č.d 1918 listina okresneho sudu v namestove sa vo fonde okresneho sudu v namestove nazachovali takbteraz nevem ako dalej dakujem za kazdu radu
Napísať odpoveď