Paulina Jantolova a jej predkovia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

takže jej rodičia su pochovany v obci klin ale hroby neexistuju zajitra idem na matriku do Zubrohlavy a skusim aj bobrov.chcem sa ešte opytat o púriezvisko jantolova niekde bola aj zapisane antalova zajitra skočim buidem vam pisat dakujem
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

a ešte som zistila že jej mama ma rodne priezvisko maria makuchova rodena jantolova ale neviem odkial bola
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

nakoniec som zistila ze antonia a ondrej neboli jej rodičia to boli surodenci jej otca františek jantol a mama bola maria makuchova jantolova a mali sedem deti stoho zomreli už šiesti a o pauline nevieme nič
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

zdravim bola som na obci zubrohlava tam mi nevedeli povedat nič tak som zašla na obec bobrov a zistila som že babka sa vola maria antalova narodena 6.8.1879 a zomrela v roku 19.2.1967 a dedo František antal narodeny 1879 a datum tam nebol a zomrel 19.1.1941 dedo pochadzal z čerwone z polska a sobašny tam nemaju onich žiadny.
našla som aj tetu ktoru hladam paulina antalova narodena 3.6.1915 ale o jej umrti tam nieje nič kedže ona odišla ale nevieme kam tak že to bude tam kde ona žila .a hladala som aj dedových surodencov ale ich tam nemaju vôbec že mam ist jedine do bytče a o nich neviem nič iba ako sa volaju chcem zistit či mali aj oni nieakych potomkov po sebe antonia antalova a ondrej antal nakoniec sme ich našli babku aj deda aj tetu podla priezviska antal lebo niekde sa pisalo jantol alebo antal
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Viete, kde sa nachádza ta obec čerwone? Mne totiz naslo len Czerwone, ktorá je na severo-východe Polska, co je riadny kus cesty od Bobrova/Klina pri Namestove. Mozno to bola len cast nejakej obce, ktora je poblizku nasich hranic?? Len moj tip. Ak chcete zistit surodencov deda Frantiska, tak musite zistit, kde sa ta obec čerwone nachadza.

Na Familysearch su matriky Bobrova, manzelstva by mali byt do roku 1894. Jeden film Bobrova nie je dostupny. Ak by ste ho chceli, a ste stale v okrese Namestovo, tak Vam ho mozem dat na usb.

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

no to neviem ani kde sa nachadza ta obec čerwone nemam ani ponatia ako to mam najst neviem sa vtom zorientovat ako by som to mohla hladat a ako by som tu tetu nasla ked viem ze kedy uz natrodena neviem kde teraz a ako ju mam hladat ano som priamo z namestova skuste mi este nieak poradit
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

prosim vas na ten link kliknem a ako to mam tam najst troska sa nevyznam
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Kde sa narodila Maria Antalova? V jej bydlisku by mohol byt sobas.
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

myslim že asi v zakamenom nie som si ista :(
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

jana1966 napísal: 27 Jún 2018, 18:17 myslim že asi v zakamenom nie som si ista :(
Tak to treba zistit, ak chcete patrat po jej predkoch. Datum narodenia mate zrejme z umrtneho listu, tam by mal byt aj udaj o mieste narodenia.
Napísať odpoveď