Janos Csaszni, narození kolem 1863, Hostie - Vyřešeno

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
silvava
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 25 Apr 2018, 12:11
Predkovia z oblasti: Ždiar, Granč-Petrovce (Ivančák, Pitoňák); Sereď (Scaszny)

Dobrý den,
už několikrát jste mi tu velice pomohli, tak to zkouším znovu. Nyní hledám narození předka Jana Csaszniho. Zkouším to na FS a opět se mi vůbec nedaří, zřejmě zase zadávám špatně. Nevím ani, ke které farnosti Hostie přísluší. Zlaté Moravce? Topolčianky? Jedlové Kostolany? Skýcov? jak se to, prosím, dá zjistit?
Údaje mám z výpisu narození jeho syna Ference Csaszniho z archivu v Šale:
*Janos se měl narodit v obci Keresztúr (Hostie) a v době narození syna (1904) mu mělo být 41 let (tedy narození cca 1863)
* Ženil se r. 1889 v Mostové s Uršulou Balažovičovou (na výpis z archivu ještě čekám)

Děkuji velice, Silva
Naposledy upravil/-a silvava v 18 Jún 2018, 13:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
prečítajte si článok http://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/ vďaka ktorému zistíte, ako nájsť jednotlivé matriky sama. Podľa internetu to vyzerá tak, že Hostie patrili pod Jedľové Kostoľany a Topoľčianky. Námatkovo som preletel obe matriky, no priezvisko Ščasný / Časný som tam nezazrel. Počkajte teda asi radšej na údaje z mostovskej sobášnej matriky ;-)
S pozdravom
Patrik Zakarovský
fberta
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18 Mar 2018, 09:32
Predkovia z oblasti: Dechtice (Čederla, Valovics), Chtelnica (Malonay, Malatinsky, Ostrovsky)

A nemohol by to byť iný Keresztúr (napr. Križovany nad Dudváhom)?
napr. tu (2.2.1863):
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1436128
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Urcite su to Krizovany nad Dudvahom. Hoste su hned za rohom. Aj taka basnicka sa tu recituje: "Ked som isol z Kerestura...". Dalej radsej nebudem pisat. Treba citat matriky Krizovan nad Dudvahom.
silvava
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 25 Apr 2018, 12:11
Predkovia z oblasti: Ždiar, Granč-Petrovce (Ivančák, Pitoňák); Sereď (Scaszny)

Dobrý den,
moc všem děkuji. Byla jsem si téměř jistá, že mi poradíte. Děkuji!
Mně se zdálo, že Keresztúr (Hostie) je od místa dalšího života předků (Sereď a okolí) poměrně daleko :-). Patrně to tedy nebyly Hostie, ale Hoste. Určitě to bude patřit ke Križovanům nad Dudváhom.
patricius95 napísal: 16 Jún 2018, 19:17
Děkuji za ten odkaz na stránky. Už jsem je dříve četla, ale při zmínce "maďarské stránky" jsem jen zalapala po dechu a odkaz přeskočila :-). Teď už budu moudřejší, děkuji. Závěr samozřejmě udělám až získám výpis z matriky oddaných z Mostové z archivu z Bratislavy. Zvědavost byla silnější ;-).
fberta napísal: 17 Jún 2018, 13:45
Děkuji, myslím, že to určitě bude tento Keresztúr. Včera jsem našla, že ty Križovany jsou Vágkeresztúr, tak mě to zmátlo, ale zřejmě se to používá i jen jako Keresztúr. Moc děkuji za odkaz na Joannese. Pravděpodobně to opravdu bude on, neb další větev rodu má také povolání "pasák dobytka".
AndyT napísal: 17 Jún 2018, 14:10
Děkuji, moc, o existenci "Hoste" jsem neměla potuchy. Včera jsem při googlení Keresztúr narazila na necyklopedii právě na tuto básničku :-D.
silvava
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 25 Apr 2018, 12:11
Predkovia z oblasti: Ždiar, Granč-Petrovce (Ivančák, Pitoňák); Sereď (Scaszny)

Dobrý den,
už jsem se dočkala výpisu z matriky oddaných z Bratislavského archivu a musím Vám poděkovat. Opravdu to je ten Janos Scaszni, kterého jste mi našli, z Križovan nad Dudváhom, * 2.2.1863 .
Díky!
Napísať odpoveď