Georg Klenovits/Klenovics, nar. okolo 1825

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

Dobry den,

mozno mi tu niekto z clenov fora bude vediet dalej poradit v hladani v tejto linii. Ide o najdenie zapisu o narodeni Juraja (Georga/Györgya) Klenovicsa/Klenovitsa.

Podla jeho zapisu o svadbe z 10. 9. 1848 z Dolnej Stredy mal pochadzat z Nebojsi:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1300499

Nasiel som aj zapis o jeho umrti z 7. 3. 1888 v Dolnej Strede, ktory udava jeho vek pri umrti na 63 rokov (zapis c. 16)
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1300499

To by znamenalo, ze sa narodil niekedy okolo roku 1825, plus minus 5 rokov v Nebojse. Prezrel som dostupne matriky pre Galantu, v ktorych by sa Nebojsa mala nachadzat, ale ziadneho Klenovicsa/Klenovitsa som tam nenasiel. Pri skumani indexov na FS som vsak narazil na jedneho Juraja, ktory sa mal narodit v roku 1826 vo farnosti Zavar, ale to mi pride ako prilis nepravdepodobne.

Ake dalsie moznosti sa mi naskytuju? Dakujem za akekolvek napady.
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Pri skumani indexov na FS som vsak narazil na jedneho Juraja, ktory sa mal narodit v roku 1826 vo farnosti Zavar, ale to mi pride ako prilis nepravdepodobne.
Vzdialenost Dolnej Stredy a Zavara je okolo 15 km. Mne sa to zda absolutne pravdepodobne, ze je to on.
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

Mna na tom Zavare najviac "rusi" to, ze je to sice len 15 km, co je naozaj v poriadku, ale je to opacnym smerom od Dolnej Stredy, ako je Nebojsa.
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Marcel napísal: 20 Jún 2018, 21:06 Mna na tom Zavare najviac "rusi" to, ze je to sice len 15 km, co je naozaj v poriadku, ale je to opacnym smerom od Dolnej Stredy, ako je Nebojsa.
A nie je možné, že by sa rodina presťahovala zo Zavaru do Nebojse? Treba pozrieť, kde zomreli rodičia zo Zavaru, ak v obci Nebojsa, tak to je dobré. Taktiež prejdite Klenovicovcov v Galante, tam ale som tuším v indexe zazrel až neskoršie dátumy, čo by nahrávalo presunu rodiny do tejto dediny.

Laco
Napísať odpoveď