Naše priezviská, nová kniha od prof. Majtána

Tipy na knihy užitočné pri genealogickom pátraní. Máte zaujímavú knihu a ste ochotní v nej pre ostatných vyhľadať nejakú informáciu? Sem s ňou.
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Práve vyšla kniha Milan Majtán: Naše priezviská. Kniha obsahuje hlavne súbor autorových článkov z r. 2005-2006, z časopisu Kultúra slova, na ktoré sa tu často odkazuje a potom výklad asi 150 ďalších zaujímavých priezvisk, s historickým pozadím. Kúpiť sa dá tu:
Predajňa VEDA, Štefánikova 3, (oproti Grassalkovičovmu palácu), Bratislava
Objednať dobierkou sa dá na adrese: markova@centrum.sk, príp. tel: 02/20920206, 02/20920204, 0902917009, fax: 02/20920219
info: www.veda.sav.sk
Cena je jednociferná. Toto nie je reklama, s prof. Majtánom ma spája len SAV. Ja som z MÚ.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Hehe, ten subor clankov mam zhrnuty, viem, ze mal taketo okienko isty cas aj v Pravde, tusim Nedelnej... no ked je cena jednociferna, tak by to nemalo byt zatazujuce a asi si to objednam :-)

Podrobnosti o knihe su tu: http://www.veda.sav.sk/index.php?option ... &Itemid=10
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

No nekup to. Hodnotna kniha za smiesnu cenu. To je "chytre". Sorry, uz mi prepina z tych reklam. :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Absik napísal:A tu je este s 15% zlavou ;-)
http://vydavatel.sk/kniha/nase-priezviska
... k tomu poštovné a balné a už sa cena prehupla cez 8 €..... :roll:
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Dari napísal:
Absik napísal:A tu je este s 15% zlavou ;-)
http://vydavatel.sk/kniha/nase-priezviska
... k tomu poštovné a balné a už sa cena prehupla cez 8 €..... :roll:
Postovne SK Posta je 1.90 pri platbe vopred, neviem ako ste sa dopracovali k 8€. Ale to je egal, ani predajna VEDA vam to neposle zadarmo ;-)

A asi sme uz trochu off-topic...
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Cenník poštovného:

Suma objednávky Poštovné - doručenie Slovenskou poštou
do 39 € 2,90 €
nad 39 € 1.90 €

Tovar je možné odobrať aj osobne na adrese Vydavateľstva Matice slovenskej, s. r. o., Mudroňova 1, 036 52 Martin. Pri osobnom odbere môžete zaplatiť v hotovosti. Pri tomto spôsobe odberu nie je účtovaný žiadny poplatok za doručenie. Balné u nás neplatíte.

http://vydavatel.sk/obchodne-podmienky# ... UcuBe.dpuf

Zadarmo by som to neposlala ani ja.... Chcela som len povedať, že hoci je tam zľava, nie je to lacnejšie, hlavne pre tých, ktorí nebývajú v Martine.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Dari napísal:Cenník poštovného:

Suma objednávky Poštovné - doručenie Slovenskou poštou
do 39 € 2,90 €
nad 39 € 1.90 €

Tovar je možné odobrať aj osobne na adrese Vydavateľstva Matice slovenskej, s. r. o., Mudroňova 1, 036 52 Martin. Pri osobnom odbere môžete zaplatiť v hotovosti. Pri tomto spôsobe odberu nie je účtovaný žiadny poplatok za doručenie. Balné u nás neplatíte.

http://vydavatel.sk/obchodne-podmienky# ... UcuBe.dpuf

Zadarmo by som to neposlala ani ja.... Chcela som len povedať, že hoci je tam zľava, nie je to lacnejšie, hlavne pre tých, ktorí nebývajú v Martine.
Ja tam vidim:

Platba dobierkou do 39 € 2,90 €
nad 39 € 0
Elektronická platba do 39€ 1,90 €
nad 39 € 0 €

Ale je to jedno - stale je to iba jednociferna suma ;-)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Prave som sa vratil s novou knihou z predajne SAV na Stefanikovej ul. Pred polhodinou tam mali este 11 kusov a cena je znizena na 4,95 EUR :-)
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Už len 10 kusov
Napísať odpoveď