Spiš-Liptov, zamerané na evanjelikov

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Postupne kompletizujem do rodokmeňa evanjelické obce v podtatranskom regióne - Štrba, Batizovce, Gerlachov, Mengusovce, Štôla, Lučivná, Važec, Poprad-Veľká, Veľký Slavkov... Ak bude nejaké spojenie, pustím sa aj do zvyšných evanjelických v okolí a keďže občas sa primiešajú aj nejakí katolíci z blízkych obcí - Liptovská Teplička, Hôrka, Jánovce, Vernár, Sp. Teplica, Sp. Bystré, Šuňava, Hrabušice... tak sa neskôr pokúsim začleniť aj tieto obce. Ak niekto pátra v tejto oblasti, dajte vedieť, mám niektoré matriky prefotené aj z archívov, ktoré sa nenachádzali na familysearch.
Darina
Člen
Člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:56

Dobrý deň.
Ja mám predkov z Važca a Liptovského Jána. Chýbajú mi z Važca matriky krstov pred rokom 1832, manželstvá pred rokom 1873 a úmrtia pred rokom 1814.
Z Liptovského Ján a mi chýbajú krsty pred rokom 1822, sobáše pred rokom 1822 a po roku 1866, úmrtia pred rokom 1822 a po roku 1866.
Ak niečo z toho máte, budem rada.
Neviem kde sa krstili evanjelici z Važca pred rokom 1783. Katolíci patrili pod Štrbu, tak tam možno chodili všetci. Tak ďaleko som sa ešte nedostala.
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Važec som začal spracovávať len teraz pred Vianocami, stihol som prepojiť s mojim rodokmeňom asi 700 ľudí, no vychádzam len z tých matrík, ktoré sú dostupné na nete. Určite by som ale chcel minimálne tie manželstvá do roku 1870 poprefocovať, keď pôjdem najbližšie do Bytče. Z Lipt. Jána zatiaľ nemám v rodokmeni žiadnu osobu, takže tam som ešte nepátral. Viem, že evanjelici zo Štrby pred rokom 1784 sú v katolíckej matrike Štrby, kde sú označení ako Luteráni, no evanjelikov z Važca som tam nevidel.
Darina
Člen
Člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:56

Dobrý deň.
Ja mám v rodokmeni rodiny Kupčo, Lukáč, Zuštiak, Bartko-Tomus, Jakš, Krivoš, Bielený, Ilavský-ale tých je asi polovica Važca.
mimili
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 19 Okt 2015, 23:11
Predkovia z oblasti: Gemer, Liptov, Dolná Nitra

Dobrý deň, mňa by zaujímala Liptovská Teplička - konkrétne manželstvá po r. 1775. Tiež by ma zaujímalo, či ste sa náhodou nestretli so značkou H.H. alebo H.Conf. uvedenou pri vierovyznaní, neviem to identifikovať,
Ďakujem, M.
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Práve na L. Tepličku sa ešte chystám do archívu, aby som ju pofotil, ale tento rok to asi nestihnem.
Karla
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Feb 2015, 18:17
Predkovia z oblasti: Necpaly, Partizánska Ľupča, Slovenská Ves, Kežmarok, ČR obl. Jindřichuv Hradec, Telč

Mimili - nebude to skratka helvétskeho vierovyznania?
mimili
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 19 Okt 2015, 23:11
Predkovia z oblasti: Gemer, Liptov, Dolná Nitra

Áno je to tak, neviem ešte, čo to znamená, ak je tam H.H. - zdvojené H. pri jednom mene, ale zistíme :D Čo sa týka tých evanjelikov, ako to bolo v Liptovskej Tepličke? žilo ich tam veľa?
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Neviem o tom, že by tam boli nejakí evanjelici. Moji predkovia z LT boli katolíci a iné matriky ako katolícke LT nemala.
majabb
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31 Okt 2015, 22:14
Predkovia z oblasti: Šemetkovci Banská Bystrica a okolie

Zdravím.
Ja mám predkov z L.Jána a zo Závažnej Poruby. Ešte som sa k mojej vetve nedostala, lebo mám rozrobenú manželovu rodinu a archív je v Bytči .
Trochu som pátrala či nájdem aj nezverejnené filmy L. Jána,ak príde čas .... Našla som film Liptovského Jána ktorý by aj Vám pomohol č. 004945155
kat. matrika 1709-1951, Ev.matrika 1783-1951 pozerala som to len podľa nadpisov kníh, tak neviem či je tam naozaj všetko.
V Knihe 3 filmu sú narodenia, sobáše ,úmrtia EV.A.V 1783 - 1824
Prešla som na návod na nedostupné filmy od "durosa". Uložila som si link ktorý uvádza v príklade do obľúbených položiek aby som ho nemusela stále vypisovať a len si prepisujem čísla filmov.Zatiaľ mi to funguje.
Napísať odpoveď