slovo Rlta/Rloa pred menom, scitanie r. 1715

Pravidlá fóra
Vzhľadom na časté otázky týkajúce sa prakticky významu slov v písaných dokumentoch, častokrát nesprávne prepísané, jediným pravidlom tohto fóra je, aby ste pridávali odkazy na dokumenty, z ktorých chcete ozrejmiť význam slov. Nepodceňujeme Vaše čítanie, vychádzame z praktických skúseností.
Beata
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04 Jan 2015, 11:56
Predkovia z oblasti: Izakovics de Longa Villa vetva Zvoncin a Sucha; Juricek, Bolech, Kaproncay - Banovce, Topolcany; Kristin - Velke Krstenany; Siarik - Hradiste; Vrabel, Huba - Nemcice

Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci by niekto vedel poradit s vyznamom slova Rlta/Rloa pred menom. Je to v dokumente scitania danovnikov z roku 1715.
http://193.224.149.8/adatbazisokol/sk/a ... atlap/3899
Obrazok cislo 103, je to pri viacerych menach.
Rlta by som chapala mozno ako skratku relicta, teda ide o majetok po zosnulom, ale je to napisane aj ako Rloa alebo Rlba?

Za akukolvek radu vopred dakujem.
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

vo vsetkych troch uvedenych pripadoch je, podla mna, uvedene Rlta v dvoch pripadoch je aj krstne meno zosnuleho)
zapisovatel pisal ozaj krasne citatelne ale podobne t, ktore sa vam v slove rlta celkom nezda, napisal aj v krstnom mene Stephanus Zigo) ;)
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

k tomu Rlta...ma napadlo či to nebude skratka relicta...vdova?
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

ano, volne prelozene...presne by to bolo skor opustena, prezivsia, pozostala....
Beata
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04 Jan 2015, 11:56
Predkovia z oblasti: Izakovics de Longa Villa vetva Zvoncin a Sucha; Juricek, Bolech, Kaproncay - Banovce, Topolcany; Kristin - Velke Krstenany; Siarik - Hradiste; Vrabel, Huba - Nemcice

Super, dakujem Vam velmi pekne za pomoc!
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

andrej58 napísal:k tomu Rlta...ma napadlo či to nebude skratka relicta...vdova?
ospravedlńujem sa za tento príspevok...nedočítal som fórum od začiatku :D
Napísať odpoveď