Dokumentárny seriál Tajemství rodu na CT1

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Richard napísal:Pozerali ste prvý diel? (Dá sa stiahnuť na nete.)

Pre mňa bol prínosný hlavne záver. Dva dokumenty, ktoré by človeku možno ani nenapadlo hľadať.
1. Súpis darov poddaných z prvej polovice 17. storočia, v ktorom sa udáva, že jej predok Šimon Bohdal daroval kostolu „zelený damaškový ornát“.
2. Dokument z roku 1508, v ktorom sa udáva jej pravdepodobný predok, ktorý platil 68 grošov.

Verím, že aj ja raz nájdem podobné ojedinelé dokumenty, v ktorých sa budú spomínať práve moji predkovia :)

V našich archívoch sa bude ešte veľmi dlho upratovať, než sa niečo takéto nájde. :lol:
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Miroslav Donutil mal riadne šťastie, keď mi dohľadali predka - Jána Vidláka z Radslavic narodeného asi 1375 :)
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Poprosil som Českú genealogickú a heraldickú společnost v Praze, či by na internete nepublikovali rozhovor o seriáli Tajemství rodu, ktorý bol publikovaný v časopise Genealogické a heraldické listy 4/2015, nakoľko seriál má divákov aj u nás a GHL sa u nás bežne kúpiť nedajú.

Zverejnili to 6. 4. 2016 na svojom facebooku.
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Napísať odpoveď