Evanjelicke matriky - Martin

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Karla
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Feb 2015, 18:17
Predkovia z oblasti: Necpaly, Partizánska Ľupča, Slovenská Ves, Kežmarok, ČR obl. Jindřichuv Hradec, Telč

Hladam evanjelicku sobasnu matriku z Martina z konca 19.storocia. Na fs cez vyhladavac mi to naslo evanjelicke matriky z tej oblasti, udajne aj sobasne, ale zjavne tam viacere popisky nesedia s realnym obsahom. Na danom kotuci su najma katolicke matriky (krstov, sobasne aj umrtne) a z evanjelickych obsahuje iba krsty (od 1784 po 1904). Ukazuje to aj druhy kotuc, ktory nie je pristupneny, ma vsak na sebe iba popis "krsty". Daju sa niekde najst aj sobasne? Nema niekto skusenost, ci existuju aspon v Bytci? Vopred dakujem za akekolvek info!
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ked som si prezrel, co obsahuju pristupne casti, musim skonstatovat, ze na nepristupnom filme uz zrejme krsty nie su a ak, tak len velmi malo. Malo by na nom byt 5 casti evanjelickej matriky z Martina, ergo s najvacsou pravdepodobnostou aj tie sobase. Hor sa do Bytce! :-)
Karla
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Feb 2015, 18:17
Predkovia z oblasti: Necpaly, Partizánska Ľupča, Slovenská Ves, Kežmarok, ČR obl. Jindřichuv Hradec, Telč

Tak aspon nieco potesujuce. :D Snad to tam niekde vyhrabu. :D
Napísať odpoveď