ŽIadosť o sprístupnenie sčítacích hárkov z r. 1930 a 1940

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Dobrý deň,

rada by som sa informovala či už niekto zasielal žiadosť o nahliadnutie/ zaslanie kópie sčítacích hárkov prostredníctvom e-mailu.
Našla som nejaké vzory týchto žiadostí, ale radšej si chcem potvrdiť či je potrebné prikladať k žiadosti nejaké ďalšie dokumenty aby mi sprístupnili hárky týkajúce sa mojich predkov.

Taktiež som čítala na Slovakiana, že archív sprístupní tieto hárky rýchlo a ľahko podľa čísla sčítacieho hárku, ktoré teda uviesť? Je tam sčítací hárok s číslom a adresou, ďalej SNA číslo a ešte identifikátor.

Rada by som to zvládla na prvýkrát tak ako potrebujú bez zbytočných komplikácií, lebo vieme že s archívmi je to niekedy ťažké čo sa spätnej väzby týka.
Naposledy upravil/-a duros v 09 Feb 2017, 11:31, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Opravený názov témy (pôvodne bez upresnenia, o ktoré sčítanie ide) a odstránené "online", nakoľko online to nesprístupnia.
Barbora
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tu je osobná skúsenosť a odporúčanie SNA, čo všetko treba:
viewtopic.php?p=18913#p18913
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Super, ďakujem.
Takže radšej pošta aj napriek tomu že píšu že prijímajú žiadosti aj e-mailom.
Barbora
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň,
ja som si tiež vyžiadala kópie sčítacích hárkov /tento rok/ a odo mňa nevyžadovali dátumy narodenia.
Zaslala som mailom žiadosť /archiv.sna@minv.sk/ o vyhotovenie a zaslanie kópií mnou vybraných sčítacích hárkov, uviedla som názov mesta/dediny, priezvisko a meno a číslo hárku.
Na základe toho ma požiadali o doplnenie žiadosti zaslaním čestného vyhlásenia o príbuzenskom vzťahu k osobám uvedeným v požadovaných sčítacích hárkoch v originálnom vyhotovení/túto etapu môžete urýchliť tak, že si hneď na začiatku zašlete originál žiadosti + čestné vyhlásenie poštou.
Asi do týždňa mi oznámili, že hárky majú vyhľadané s uvedením ceny, ktorú mám uhradiť a vyžiadali si čestné vyhlásenie o zaplatení, prípadne kópiu dokladu o zaplatení. Čestné vyhlásenie o zaplatení aj detailom obratu z internetbankingu som im zaslala nascenované mailom /za šesť hárkov som platila 3,68 aj s poštovným/. Sčítacie hárky mi boli doručené do troch dní.
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

Takže radšej pošta aj napriek tomu že píšu že prijímajú žiadosti aj e-mailom.
Pošta kvôli tomu, že si v SNA potrebujú archivovať originál čestného prehlásenia o Vašom príbuzenstve k osobám, o ktoré sa zaujímate. Inak môžu s Vami komunikovať aj mailom.
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Veľmi ste mi pomohli.

Ešte jedna vec - vyhlásenie: Vyhlasujem, že som – nie som* pôvodcom* - právnym nástupcom pôvodcu* - vlastníkom*
archívnych dokumentov.
K čomu to slúži.
Musím to v žiadosti uviesť? Nenachádza sa to v každom vzore.
Barbora
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

Ešte jedna vec - vyhlásenie: Vyhlasujem, že som – nie som* pôvodcom* - právnym nástupcom pôvodcu* - vlastníkom*
archívnych dokumentov.
K čomu to slúži.
Musím to v žiadosti uviesť? Nenachádza sa to v každom vzore.
To neriešte, stačí, keď čestne prehlásite, že máte k uvedeným osobám príbuzenský vzťah, môžte špecifikovať konkrétne aspoň jedného .. (prastará matka a pod)
Ani s presnými dátumami sa veľmi netrápte, stačí rok, ak viete.
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Ste poklad.
Barbora
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

Kde na stranke SNA najdem potrebne ziadosti ,ktore im treba poslat?
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

Kde na stranke SNA najdem potrebne ziadosti ,ktore im treba poslat?
Myslím, že nič také na stránke nenajdete a žiaden špeciálny formulár neexistuje.
Takto nejako som to písala ja :

Hlavička listu s dátami ziadatela
Vec : Žiadosť o kópie sčitacich hárkov
Prosím o vyhotovenie neosvedčených kópii týchto sčítacích hárkov :
1.) Hárok zdigitalizovaný pod číslom SNA-xxxx
Rok : 1930
Bydlisko : mesto, ulica
Mená : xxx (nar. 18xx) a xxx (nar.18xx) - manželia
xxx (nar.19xx), xxx (nar.19xx), xxx (19xx) – deti
2.) Hárok ...

Čestné prehlásenie
Ja, xxx, nar... bytom ... čestne prehlasujem, že s horeuvedenými osobami ma spája príbuzenský vzťah, konkrétne
Xxx – prastarý otec
Atď.
Vlastnoručný podpis


Číslo SNA nájdete pri konkrétnom sčítacom hárku, je tam ikonka "Viac..", po rozkliknutí sa objaví SNA číslo.
Napísať odpoveď