Pál Petro Pavolko

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

Po dlhsom case sa zase obracam na vas s prosbou o radu. Ohladom mojho predka som preskumala matriky aj scitania obyvatelov z rokov 1930 a 1940.Z archivu ,sa mi ozvali,ze tento moj predok nie je zapisany ani v jednom scitani. Po celom patrani sa mi podarilo najst iba miesto a datum narodenia 6.4.1865 v Niznom Hrusove ,kde je dodatocne zaznam o narodeni dopisany. Potom som prestudovala aj ine matriky,bohuzial som nenasla ziadne zaznamy iba ze mal manželku Máriu Krajník,ktora zomrela v roku 1943 a uz bola vdova po Paulovi.Dalej som zistila,ze bol skorv roku 1890, zenaty s Mariou Ondik a v rokoch 1899 a 1896 vycestoval do Ameriky,pretoze som nasla lodne zaznamy. Sobasne zaznamy sa mi nepodarilo najst.Viete mi poradit este nejake zdroje kde sa obratit?
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Ak jeho manželka zomrela v roku 1943, tak bude zapísaná v sčítaní z r. 1930 i 1940, bude tam uvedené miesto jej pôvodu, kde sa zrejme konal ich spoločný sobáš. Okrem toho sa v tomto súpise uvádzal rok ovdovenia, tým pádom zistíte, kedy Váš predok zomrel a z úmrtného záznamu hádam vyčítate niečo viac.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň,
napadá mi veľmi veľa otázok:
- ako viete, že bol ženatý s Mariou Ondík - našli ste zápis v sobášnej matrike? Odkiaľ bola?, viete, kedy a kde zomrela? Na výpise z knihy úmrtí by mohli byť nejaké zaujímavé informácie.
- predpokladám, že z Ameriky sa vrátil, keď sa im v r. 1907 narodila jedna z troch dcér - ak sa narodila na Slovensku, máte záznam z matriky? Nenarodili sa v mieste jej narodenia aj ďalšie dcéry?
- nebola s ním v Amerike ani jedna z manželiek??
- bol už ženatý, keď vycestoval do Ameriky? Ak nie, mohol mať sobáš aj tam.
Skúste ešte niečo "poskladať", je to veľmi zaujímavý príbeh.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Podla sobasa Pala Petro-Pavolku s Mariou Ondikovou 10.11.1890 https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cat=758430 bol zenich +/- 27 rocny a z Hencoviec.
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

mano napísal:Podla sobasa Pala Petro-Pavolku s Mariou Ondikovou 10.11.1890 https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cat=758430 bol zenich +/- 27 rocny a z Hencoviec.
tento zaznam som nasla a vdaka nemu viem o tomto prvom respektive uz asi druhom sobasi ,kedze som vcera natrafila na zaznam ,kde sa spomina dieta,ktore sa narodilo Palovi Petro Pavolkovi a Anne Palencsik v roku 1886.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Skuste si dohladat sobas Anna Palencsak ( vdova 42 r. ) s Pavolko Paulus ( vdovec 48 r. ) v roku 1883 podla tohto zdroja http://www.cisarik.com/marriage-records ... -MNOP.html a pozriet detaily ,ktore mozu pomoct .
Asi sa nejedna o Vasho Pavla Petra-Pavolka !
Narodit by sa mal cca. v r.1835 a to by nemohol byt otcom dcer narodených okolo r.1907; mozno to bude jeho otec ....!?
Gustko
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 13:30
Predkovia z oblasti: Horná Orava: Heteniak, Morong, Joniak, Mališák.

Pri mene má Mária Petro poznámku, že bola birmovaná g-k, duchovným. Na konci riadku je zapísaný dátum jej úmrtia 15.januára 1870.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

tento zaznam som nasla a vdaka nemu viem o tomto prvom respektive uz asi druhom sobasi ,kedze som vcera natrafila na zaznam ,kde sa spomina dieta,ktore sa narodilo Palovi Petro Pavolkovi a Anne Palencsik v roku 1886.
v zápise o svadbe v siedmom stĺpci je uvedené, že sú obaja slobodní.
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

to,ze bol slobodny som si nevsimla,dakujem.aspon viem,ze bol iba dva krat zenaty.
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

Konecne dorazili kopie z Narodneho archivu. Dozvedela som sa ze predok ,ktoreho hladam, zomrel 30.10.1914 a zosobasil sa s Mariou Krajnikovou 8.6.1899.Lenze tu som asi skoncila,kedze spominane zaznamy sa nachadzaju na matrike v Niznom Hrabovci a tam som sa pokusala uz viackrat pisat,volat a ziadna odozva. Tetky,ktore tam pracuju reaguju len na osobny kontakt a kedy sa tam dostanem netusim.
Napísať odpoveď