Závodie

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
PeterB
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Máj 2017, 09:08
Predkovia z oblasti: Závodie, Milowka

Pre vážnych záujemcov o predkov z obce Závodie /od roku 1949 súčasť Žiliny/ mám dobrú správu. Po niekoľkých rokoch sa mi podarilo prepísať do digitálnej formy Žilinské cirkevné matriky /rodné, sobášne, úmrtné/ týkajúce sa Závodia. Celkovo ide asi o 10 000 záznamov v rozpätí rokov cca 1710 - 1916
Peter B
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Dobrý deň,
môžem sa spýtať, akým spôsobom ste to robili? Myslím, či do nejakého programu, databázy, excelu alebo ako? Uvažujem o niečom podobnom pre Marianku, odkiaľ pochádzam a chcem nabrať inšpiráciu.
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

PeterB napísal:Pre vážnych záujemcov o predkov z obce Závodie ...
Predpokladam, ze to zadarmo neponukate, ci?
PeterB
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Máj 2017, 09:08
Predkovia z oblasti: Závodie, Milowka

Zadarmo ako zadarmo. Ako pre koho. Minimálne za príbeh. Myslím príbeh rodiny, resp informácie ktoré by mi pomohli doplniť túto moju databázu
PeterB
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Máj 2017, 09:08
Predkovia z oblasti: Závodie, Milowka

Ručne som to prepisoval po večeroch asi 4 roky (samozrejme nie každý večer) a to všetko do programu Microsoft Access Databáze (.accdb)
Teraz nie je žiaden problém v tom "listovať" tak ako v každej databáze.
PeterB
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Máj 2017, 09:08
Predkovia z oblasti: Závodie, Milowka

duros napísal:
PeterB napísal:Pre vážnych záujemcov o predkov z obce Závodie ...
Predpokladam, ze to zadarmo neponukate, ci?
A ešte jedna vec. Keď som s tým prepisovaním pred niekoľkými rokmi začal ani ma nenapadlo s týmto produktom obchodovať. A tak je to vlastne stále. Jediná výnimka sú profesionálni zostavovatelia rodokmeňov. Tým by som nedal údaje (a už vôbec nie prístup) do tejto mojej databázy ani zadarmo. Je to v podstate robené pre Závodčanov a ich potomkov. Ale ešte jedna drobnosť. Prešiel som RK cirkevné Žilinské matriky záznam po zázname (Mormoni vďaka)a narazil som na mnohé zaujímavé veci. Napríklad krásna korelácia výstavby železnice (a Žiliny ako dopravného uzla) a rozvoja mesta. Až som niekedy oči otváral, odkiaľ do Žiliny prišli rôzni remeselníci. Viď sčítanie obyvateľstva Uhorska z roku 1851. Žilina 2495 obyvateľov, Čadca 4147 a taká Turzovka 7780, Veľké Rovné 6000.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

OK, ved ja som sa len pytal. Je len pochopitelne, ze ked ste si s tym dali tolku namahu, ze to nebudete volne vystavovat. Preto ma hned napadlo, ze ak by niekto chcel pristup k tejto databaze, nebude mu stacit pekne slovo :-) To neberte v zlom :)
PeterB
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 03 Máj 2017, 09:08
Predkovia z oblasti: Závodie, Milowka

Ako komu. :D Ale aj možnosť "zadarmo" je správna
Napísať odpoveď