Lokalita v matrike Šurany - Vyriešené

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Prosím vás o pomoc pri rozlúštení miesta bydliska pri narodení:

Franciscus Szekany, 6.12.1835, rodičia: Matthias a Teresia Mihok, miesto: L Míve??

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443

Netuším čo to je a či to správne čítam. Predpokladám dvojslovný názov, to prvé L bude čomusi skratka.
Naposledy upravil/-a BarboraS v 10 Máj 2017, 16:20, upravené celkom 1 krát.
Barbora
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Lajosműve - Nový Svet
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Ďakujem pekne.
Ešte som narazila na jeden problém s miestom pôvodu:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443

Hneď prvý zápis z hora (Stephanus Hudecz, rodičia Stephanus a Theresia Mihok). Netuším čo je napísané pod menom matky.
A bydlisko mi je jasné, Lajoshalma. Čo mi nie je jasné je to pod tým, a čítam to takto:
"orig. Arangos Maroth Cotus Bars" ..okrem Bars nerozumiem ničomu.

Vopred ďakujem za pomoc.
Barbora
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

A mám to, Aranyos Maroth, ... Moravce
Barbora
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Zlaté Moravce
Napísať odpoveď