Slovakiana - sčítacie hárky

jurajpolak
Skúsený autor
Skúsený autor
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Záhorie, okres Malacky, Záhorská Bystrica

Re: Slovakiana - sčítacie hárky

Príspevokod užívateľa jurajpolak » 17 Máj 2017, 09:27

sa možno spýtam blbosť, ale nebol ešte nejaký oficiálny pokus skúsiť tam s niekým rokovať? Buď za Geni.sk alebo za nejakú inú organizáciu a dohodnúť sa na niečom?

Richard
Odborník
Odborník
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Príspevokod užívateľa Richard » 17 Máj 2017, 11:58

Mňa tiež dosť prekvapilo, že neposielajú len link na úložisko. Odbúrali by náklady na kopírovanie, poštu... nechápem .

Asi chcem veľa, keď si slovakianu predstavujem ako e-shop, kde len zakliknem objekt, o ktorý mám záujem a formu, v akej ho chcem dodať a následne sa objednávka doručí príslušnej inštitúcii...

Ináč včera som im poslal e-mail s troma otázkami, som zvedavý na odpoveď.

A cesta oficiálneho vyjednávania a tlaku zo strán dotknutých inštitúcií (ako Geni) je podľa mňa aspoň čiastočným riešením.

homer
Aktívny člen
Aktívny člen
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Príspevokod užívateľa homer » 17 Máj 2017, 15:38

Spracovanie statom financovanych e-projektov (takmer vzdy extremne predrazenych a pridelovanych nie podla najlepsej ponuky ale podla najlepsej znamosti) ma casto velmi daleko k logickosti, intuitivnosti a snahe o co najjednoduchsi pristup zakaznika/uzivatela.

maros
Nováčik
Nováčik
Dátum registrácie: 16 Feb 2015, 16:34

Príspevokod užívateľa maros » 17 Máj 2017, 18:25

Richard napísal:Mňa tiež dosť prekvapilo, že neposielajú len link na úložisko. Odbúrali by náklady na kopírovanie, poštu... nechápem .

Náklady na kopírovanie a poštu by odbúrali iba žiadateľom, ktorí si to platia a na Slovensku je žiaľ úplne samozrejmé, že daňoví poplatníci, ich náklady a ich komfort je to posledné, na čom štátu záleží...
Richard napísal:Asi chcem veľa, keď si slovakianu predstavujem ako e-shop, kde len zakliknem objekt, o ktorý mám záujem a formu, v akej ho chcem dodať a následne sa objednávka doručí príslušnej inštitúcii...

Presne tak by to malo fungovať v storočí, v ktorom žijeme ;)
Richard napísal:A cesta oficiálneho vyjednávania a tlaku zo strán dotknutých inštitúcií (ako Geni) je podľa mňa aspoň čiastočným riešením.

Za pokus stojí určite čokoľvek, ale žiaľ v tomto štáte viac ako oficiálny tlak dotknutých inštitúcií zaberá skôr neoficiálny tlak nejakého "nášho človeka" :(. Ale to už je iná téma mimo oblasť tohoto fóra ;)

Ja som dostal zásielku presne tak, ako napísal o niečo vyššie patricius. Tiež som žiadal o neosvedčené kópie, takže je to bez pečiatky SNA. O osvedčené som sa ani neodvážil žiadať :)

david
Odborník
Odborník
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Príspevokod užívateľa david » 17 Máj 2017, 22:30

Ja mám podozrenie, že tie hárky kopírujú stále ručne, dúfam, že sa mýlim.

patricius95 napísal:Originálne hárky majú veľkosť A3 hárku papiera.

Originálne hárky majú formát A2, zložený na A3.

maros napísal:Tiež som žiadal o neosvedčené kópie, takže je to bez pečiatky SNA.

To ma len tak náhodou napadlo, lebo VHA značí všetky, aj neosvedčené kópie, takou značkou "VHA, Kopie materiálu číslo:".

jurajpolak
Skúsený autor
Skúsený autor
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Záhorie, okres Malacky, Záhorská Bystrica

Príspevokod užívateľa jurajpolak » 18 Máj 2017, 07:26

Čím to je, že v ČR napr. to ide ináč? Tam nie sú štátne zákazky, priatelia priatelov, kšefty po známosti a pod? Neverím, že nie.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný