Aktualizácia fóra

Pravidlá fóra
Táto sekcia sa týka výhradne funkcionality fóra samotného.
Ak chcete, aby Vám niekto prečítal dokumenty, zakladajte tému v subfóre "Čítanie starých dokumentov" viewforum.php?f=22
ĎAKUJEME!
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Priatelia, v priebehu budúceho týždňa plánujeme aktualizáciu publikačného systému, na ktorom "beží" naše fórum.
Cieľom je zachovať súčasný dizajn a tak najdôležitejšie zmeny zrejme prebehnú "pod povrchom": celý systém by mal byť stabilnejší a menej náročný na server, dôraz je kladený na bezpečnosť a tak by mal byť odolnejší voči rôznym spamovým a iným útokom.
Prosíme vás o trpezlivosť, ak v priebehu budúceho týždňa narazíte na nejaký technický problém, či nebodaj krátkodobý výpadok.
Ďakujeme za pochopenie :)
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ďakujeme za informáciu a za to, že sa staráte o bezpečnosť.
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Pekný deň,
máme za sebou asi 9 hodín prác na inštalácii nového servera, presune všetkých stránok na nový server a následnej aktualizácie publikačného systému na našom genealogickom fóre. Momentálne pracujeme na doladení detailov, ale samotné fórum by malo bez problémov fungovať.
Dajte sem prosím vedieť, ak by ste v najbližších dňoch / hodinách narazili na nejaký technický problém.
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Neviem či to je technický problém, ale nejako neviem nájsť odkaz na posledný príspevok v téme :-(
Môj štandardný postup bol, že som išiel na aktívne témy a tam som klikol na posledný príspevok, teraz môžem akurát tak kliknúť len na autora posledného príspevku. Doteraz to nefungovalo len na mobile, teraz aj na normálnom notebooku mi to nejde.

Nefunguje mi to na Opere (maskovaný chrome, aspoň myslím) na starom IE mi to funguje.

Laco
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

laco napísal: 20 Jún 2017, 23:19 Neviem či to je technický problém, ale nejako neviem nájsť odkaz na posledný príspevok v téme :-(
Môj štandardný postup bol, že som išiel na aktívne témy a tam som klikol na posledný príspevok, teraz môžem akurát tak kliknúť len na autora posledného príspevku. Doteraz to nefungovalo len na mobile, teraz aj na normálnom notebooku mi to nejde.

Nefunguje mi to na Opere (maskovaný chrome, aspoň myslím) na starom IE mi to funguje.

Laco
Dobrý deň Laco,
práve som to skúšal pod Safari, Chrome, aj na mobile. Všade mi to funguje.
Pre istotu (či robím to isté, čo opisujete:
1. kliknem hore na ikonu "Fórum"
2. vyberiem možnosť "Aktívne témy"
3. Zobrazia sa témy a ja kliknem na niektorý z nadpisov.
4. Ocitnem sa poslednom príspevku danej témy
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Body jedna a dva robím aj ja. Ja keď kliknem na nadpis, tak sa dostanem na prvý príspevok vo vlákne. Som navyknutý (a nielen na tomto fóre), že vpravo v stĺpci "Posledný príspevok" je odkaz na posledný príspevok - taká mini ikonka vedľa mena autora toho posledného príspevku. V Opere sa zobrazí na inom mieste len taký neaktívny štvorček. Keď si dám v Opere tú časť analyzovať, tak tam ten odkaz v zrojáku je, akurát je neviditeľný a nekliknuteľný.

Posielam screenshot - z IE aj z opery.

Laco

PS. Firefox funguje v poriadku
Prílohy
Snímka z Internet Explorer
Snímka z Internet Explorer
Snímka.PNG (5.56 KiB) 31082 zobrazení
Snímka z Opery
Snímka z Opery
Snímka Opera.PNG (3.94 KiB) 31082 zobrazení
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Takže asi ste niečo spravili, Opera mi zrazu funguje tak ako má. Ďakujem.
Na mobile (Android) odkaz na ten posledný príspevok nemáme, ale budiž, to prežijem.

Ináč správa sa to rovnako, či som prihlásený, alebo neprihlásený.

Laco
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Predpokladam, ze je to asi nejaky bug, ktory sa prejavuje v Chrome. Pri otvoreni kazdej temy sa na lavej strane zobrazi male menu okno so 4 moznostami a so zakliknutou prvou moznostou "Sledovat tuto temu". Okno casto zakryva aj text, pritom sa neda vypnut ani presunut. U niektorych tem sa tieto okienka zobrazuju aj dvakrat. Pripajam scrrenshot:
bug.jpg
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

laco napísal: 21 Jún 2017, 08:33 Takže asi ste niečo spravili, Opera mi zrazu funguje tak ako má. Ďakujem.
Na mobile (Android) odkaz na ten posledný príspevok nemáme, ale budiž, to prežijem.

Ináč správa sa to rovnako, či som prihlásený, alebo neprihlásený.

Laco
Neurobili sme nič :) Teším sa, že to funguje aj na tomto minoritnom prehliadači :) Voľakedy som ho používal a na základe vášho postrehu mám nostaligickú chuť skúsiť ho znova :)))
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

homer napísal: 21 Jún 2017, 16:31 Predpokladam, ze je to asi nejaky bug, ktory sa prejavuje v Chrome. Pri otvoreni kazdej temy sa na lavej strane zobrazi male menu okno so 4 moznostami a so zakliknutou prvou moznostou "Sledovat tuto temu". Okno casto zakryva aj text, pritom sa neda vypnut ani presunut.
Zvláštne, mám chrome doma na 2 počítačoch a ani jeden to nerobí. Nemôže byť problém v nejakom rozšírení?
M.
Napísať odpoveď