Iluzivny pár Michael Gonyo + Anna Czagala

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

patricius95 napísal:Ako viete, že v dome nik nebýval? Na Slovensku bolo zvykom fotiť vnútornú stránku i z prázdnych domov. Skôr sa domnievam, že zabudli odfotiť vnútornú stranu dokumentu. Požiadajte archív o sprístupnenie dokumentu, resp. o zverejnenie údajov zapísaných vo vnútri daného dokumentu.

To by som map kontaktovat familysearch.com alebo slovensky archiv?
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Kontaktujte príslušný Štátny archív, tam by originály mali byť uložené.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Patrik, k tomu konkrétnemu sčítaciemu harku je tu zvlášť toppic a fakt je na titulke madarsky napísané, že je prázdny a neobývaný.
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

A k mojej teorii ma niekto co dodat? alebo volaku fintu???
Naposledy upravil/-a duros v 30 Máj 2017, 09:25, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Fakt nie je potrebne kopirovat ten siahodlhy prispevok.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Fint tu bolo uz niekolko, ale nepozname vysledok Vasho dokladneho vyskumu. V tomto vlakne Vam na prvej strane radil Patrik vykonat niekolko krokov. Nie vsetky ste spravili, alebo ak, tak nevieme s akym vysledkom.
Druha vec je absencia sobasnych matrik v uvedenom obdobi.
Je celkom dobre mozne, ze sa k pravde ani nedopatrate, ako sa to stalo uz mnohym, nielen Vam. Aj mne sa stalo, ze som to zabalil v podobnom obdobi. Skuste si niekedy pozriet matriku Turzovky a mozete sa zblaznit z aliasov a poctu deti. Viete meno otca Jan, ale napriek tomu mate sedem adeptov na predka a neviete vylucit ani jedneho, kedze nezomreli ako male deti, naopak sa ozenili. Neviete ich priradit ani podla cisla domov, dokonca sa z tej zupy nezachovalo scitanie z r. 1869. Proste kde nic nie je, ani smrt neberie.
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

duros napísal:Fint tu bolo uz niekolko, ale nepozname vysledok Vasho dokladneho vyskumu. V tomto vlakne Vam na prvej strane radil Patrik vykonat niekolko krokov. Nie vsetky ste spravili, alebo ak, tak nevieme s akym vysledkom.
Druha vec je absencia sobasnych matrik v uvedenom obdobi.
Je celkom dobre mozne, ze sa k pravde ani nedopatrate, ako sa to stalo uz mnohym, nielen Vam. Aj mne sa stalo, ze som to zabalil v podobnom obdobi. Skuste si niekedy pozriet matriku Turzovky a mozete sa zblaznit z aliasov a poctu deti. Viete meno otca Jan, ale napriek tomu mate sedem adeptov na predka a neviete vylucit ani jedneho, kedze nezomreli ako male deti, naopak sa ozenili. Neviete ich priradit ani podla cisla domov, dokonca sa z tej zupy nezachovalo scitanie z r. 1869. Proste kde nic nie je, ani smrt neberie.

Pridavám svoje objavy,

1. Krstny rodicia sa viac menej zhoduju.

Joanes Ondrejech a Catharina Zavaczky pre Anna Gonyo nar. 1818, Michael Gonyo nar. 1821, Josephus Gonyo 1824

Georgius Madro a Catharina Ondrejech pre Georgius Gonyo nar.1826

Joannes Peterka a Catharina Brecska pre Stephanus Gonyo nar. 1828 moj prapredok - najvacsia nezhoda

Joannes Peterka a Catharina Zavaczky pre Paulus Gonyo nar. 1831, Susana Gonyo nar. 1836


Otazne zostava ci tie 3 Katariny nie su jedna a ta ista len s prezivkou???


2. Možný adepty na Michael Gonyo a Anna Czagala su nasledujuci

Michael Gonyo

Michael nar. 1799 syn Joan Michael a Dorothea Vanak

Anna Czagala

Anna nar. 1792 dcera Josephus a Anna Vozar
Anna nar. 1795 dcera Joannes a Barb Uhlik
Anna nar. 1798 dcera Georgius a Elisabeth Horvath


3. Z moznych adeptov zomreli v detskom veku nasledujuci

Michael Gono

Michael nar. 1773 syn Joannes a Anna Csapuska smrt. 1789
Michael nar. 1793 syn Joannes a Zuzana Dlgovicz smrt. 1812

Anna Czagala

Anna nar. 1774 dcera Joannes a Barb Jankech smrt. 1778
Anna nar. 1777 dcera Michael a Anna Huczech smrt. 1777
Anna nar. 1781 dcera Georgius a Eva Sveida smrt. 1784
Anna nar. 1786 dcera Georgius a Anna Valo smrt 1790
Anna nar. 1786 dcera Thomas a Anna Sisska smrt. 1790
Anna nar. 1788 dcera Mathias a Catharina Sagat smrt. 1794
Anna nar. 1796 dcera Georgius a Catharina Sztraka smrt. 1800


4. Z tych ktory prezili detstvo a sa my ich podarilo vystopovat su nasledujuci

Michael Gonyo

Michael nar. 1785 syn Georgius a Zuzana Petrik a zomrel v roku 1813, za zenu mal Judita Kurucz

Michael nar. 1779 syn Adamus a Anna Hicsko smrt. 1842 bol zenaty ale neviem 100 % identifikovat za koho - od zaciatku som si myslel ze by to mohol byt prave on, samozrejme vek je pravdepodobne chybne uvedeni.

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443


Anna Czagala

Anna nar. 1782 dcera Michael a Elisabeth Ondrejech smrt 1863 vydata bola za Georgius Fogass


5. Po roku 1858 neviem najst ziadneho Michael Gonyo ktory by sa mohol zhodovat.


6. Ak ratame od umrtia Michael Gonyo nar 1779 a smrt 1842 ked odratame 50 rokov je to 1792. Ale ak odratame 50 rokov od evidovaneho umrtia 1858 tak mame rok 1808. Ale kazdom pripade ziaden udaj o sobasi som nemohol najst.

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443

Ako vidite dost odhodlane sa tomu venujem a chcel by som to volako raz uzavriet.


S pozdravom a zelanim krasneho dna Michal
Naposledy upravil/-a gono92 v 30 Jún 2017, 10:22, upravené celkom 4 krát.
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

Dobry den

Tak, pevne verim ze mnohym uz leziem na nervy a to ma fakt mrzi, ale mozno som nasiel nieco smerudajne. Nasiel som sobas krstnych rodicov mojho prapredka a dokonca tam maju uvedeny aj vek (mozno pomoze upresnit vek Michaela Gonyo a Anna Czagala)

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443


Mimochodom v pokuse o zistenie ktory Michael Gonyo je ten spravny som napisal zoznam moznych kandidatov ktory sa ozenili a mali deti v tom istom obdoby.


Michael G a Judita Kurucz - Michael zomrel v roku 1813

Michael G a Cath Valo (sobas-?.2.1830)

Michael G a Elis Hanacska (-28.4.1816)

Viete poradit coho by som sa mohol este uchytit??? Viem ze Duros hovoril ze mozno sa to nepodari ale asi ste si vsimli ze ja sa lahko nevzdavam.

S pozdravom Michal
Naposledy upravil/-a gono92 v 24 Júl 2017, 14:44, upravené celkom 1 krát.
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

Su zhodujuci krstny rodicia skutocne len nahoda alebo je to dokaz toho ze manzel/otec z skorsieho manzelstva je ten isty ako v neskorsom?

Michael Gonyo + Eva Mamicza
Joan 1811 krstny Joannes Peterka + Catharina (Brecska) Ondrejech
Anna 1814 krstny Joannes Peterka + Catharina (Brecska) Ondrejech

Michael Gonyo + Anna Czagala

Stephanus 1828 krstny Joannes Peterka + Catharina (Brecska) Ondrejech.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
pokiaľ v obci nebývala nejaká početná skupina osôb s týmito priezviskami (Peterka a Brečka alias Ondrejech), potom si myslím, že by malo ísť o toho istého muža.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
gono92
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 10 Nov 2014, 03:22

No ved prave ze som ludi s takym priezviskom nenasiel.
Napísať odpoveď