Anna Hozák - 1887/1888 - Gabčíkovo - neviem nájsť

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
kfodorova
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09 Júl 2014, 15:17
Predkovia z oblasti: Gabčíkovo, Dunajská Streda, Šurany, Radava, Nové Zámky, Topoľčianky, Bánov, Hurbanovo, Nesvady, Imeľ, Kráľová nad Váhom
Bydlisko: Hurbanovo

Dobrý deň, už dlho hľadám jedného predka. Skúšala som na familysearch ale neúspešne. Prešla som celú matriku narodenia v Gabčíkove ale nič som nenašla. V rodom liste jej syna je písané v kolónke: meno, priezvisko matky, miesto narodenia, dátum narodenia, povolanie a bydlisko... len Anna Hozák, Gabčíkovo. Anna Hozák si zobrala za muža Jozsefa Fodora nar. 14.3.1876. Dátum svadby neviem. Mali tri deti - Sandor 1910, Istvan 1906 a Jozsef. Anna Hozák zomrela ževraj pred rokom 1952. Môj dedo mi k tomu nechce nič povedať a ani sa mu nepáči keď sa ho na niečo z minulosti pýtam. Anna Hozák bola jeho babka. Ďakujem za akúkoľvek radu :-)
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Nepomôže tento záznam?
Anna, narodená v roku 1885, podľa poznámky zomrela v Gabčíkove v roku 1951. Ako mama je uvedená tiež len mama, Anna. Neviem to preložiť, ale asi to bude nemanželské dieťa.
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:9Q97-Y39V-KBT
Záznam č. 84.
kfodorova
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09 Júl 2014, 15:17
Predkovia z oblasti: Gabčíkovo, Dunajská Streda, Šurany, Radava, Nové Zámky, Topoľčianky, Bánov, Hurbanovo, Nesvady, Imeľ, Kráľová nad Váhom
Bydlisko: Hurbanovo

Ten záznam som už raz našla pred pár rokmi, jediné čo mi tam nesedí je ten rok narodenia. V tom rodnom liste jej syna je uvedené že mala 22 rokov. Môže sa stať že by sa pomýlili ? Viete mi aj poradiť ako postupovať v prípade záznamu keď je otec neznámi ? Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
pokúsim sa Vám popísať postup, akým by ste mali postupovať. Predpokladám, že máte v rukách rodný list jej dcéry alebo syna. Čo sa tam píše o matke dieťaťa? Zistite jej meno, priezvisko a ideálne aj rodisko. Pokiaľ sa narodila v Gabčíkove, tak zrejme tam mala aj sobáš. K roku, kedy sa matka dieťaťa mala narodiť prirátajte 16 rokov a od tohto roku hľadajte sobáš až do narodenia jej dcéry / syna. Matriky z r. 1895 - 1906 budú v okresnom archíve, mladšie na matrike. Keď získate údaj o sobáši, zistíte presne, kedy sa narodila a ako sa volali jej rodičia.
Ďalšou možnosťou je skúsiť ju nájsť v sčítaní obyvateľstva z r. 1930 a 1940, kde by mohol byť presný dátum narodenia uvedený.
Ďalšou možnosťou je kontaktovať matriku v Gabčíkove a spýtať sa ich, či dotyčná Anna Hozáková, ktorá zomrela v r. 1951 nebola podľa zápisu manželkou Jozefa Fodora.
kfodorova napísal: Môže sa stať že by sa pomýlili ?

Aj toto sa mohlo stať, ale to si treba overiť ďalším pátraním.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
kfodorova
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09 Júl 2014, 15:17
Predkovia z oblasti: Gabčíkovo, Dunajská Streda, Šurany, Radava, Nové Zámky, Topoľčianky, Bánov, Hurbanovo, Nesvady, Imeľ, Kráľová nad Váhom
Bydlisko: Hurbanovo

Dobrý deň, ďakujem vám za radu. Už dlho si s tým neviem poradiť. Asi neexistuje žiadna online stránka kde by som si vedela pozrieť sčítanie obyvateľov ? Našla som len všeobecné informácie o sčítaní.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dá sa to nájsť na portáli slovakiana.sk ale je to tam spravené pomerne nevhodne, takže o všetky potrebné údaje budete musieť nakoniec aj tak požiadať Slovenský národný archív.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

kfodorova napísal: 19 Jún 2017, 08:21 ... Asi neexistuje žiadna online stránka kde by som si vedela pozrieť sčítanie obyvateľov ? Našla som len všeobecné informácie o sčítaní.
Existuje, ale vzhladom na ochranu osobnych udajov tam najdete iba mena. Zvysok je zacierneny. Navyse sa v tom velmi tazko hlada. Prejdite si toto dlhe vlakno: viewtopic.php?f=13&t=7984
Vysledok je ten, ze ak najdete jej meno v prislusnej obci, v urcenom dome, mozete poziadat o zaslanie snimku za predpokladu, ze preukazete priamy pribuzensky vztah a ze zaplatite poplatok. Potom to trva do aleluja...
kfodorova
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09 Júl 2014, 15:17
Predkovia z oblasti: Gabčíkovo, Dunajská Streda, Šurany, Radava, Nové Zámky, Topoľčianky, Bánov, Hurbanovo, Nesvady, Imeľ, Kráľová nad Váhom
Bydlisko: Hurbanovo

Podľa toho návodu ako hľadať na stránke slovakiana som sa k tomu nedostala. Len noviny mi to stále ukazuje.
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

kfodorova napísal: 17 Aug 2017, 15:05 Podľa toho návodu ako hľadať na stránke slovakiana som sa k tomu nedostala. Len noviny mi to stále ukazuje.
To je preto, lebo hľadáte Gabčíkovo, treba hľadať Beš (do r.1948).
Ale ani tak nič nenájdete, ukáže to síce sčítacie hárky obce Beš, ale všetky sú prázdne, aj o tom sa už písalo ...
Napísať odpoveď