Odstránené skeny na FS

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

VeronikaBB napísal: 18 Sep 2017, 17:43 prosím Vás a ako filmy sťahujete?
Nájdite vo fóre tému, ako sťahovať cez FamilySearch Viewer, ja som na mobile. Je to dosť dlhá téma a sú tam aj iné postupy.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

VeronikaBB napísal: 18 Sep 2017, 17:43 prosím Vás a ako filmy sťahujete?
Tu je popisany postup od AndyhoT:
viewtopic.php?f=27&t=6890&hilit=Family+ ... wer#p11041


Ten postup sice vyzera dlhy, ale ked to uz mate rozchodene, praca s tym uz komplikovana nie je. A este upozornenie, ze vyssie Windows nez 7 mozu mat s FSV problem. Da sa to vyriesit spustanim v kompatibilite rezime s Win7 a/alebo starsou verziou, napriklad na windows8.1 pouzivam verziu 2.5.2 s kompatibilitou na Windows7, tam sa mi 2.5.3 rozchodit nepodarilo. (Kompatibilitu nastavite kliknutim pravou mysou na FamilySearchViewer.exe, zalozka Compatibility, zvolite Windows7, OK.) Mam to rozchodene aj na Win10, ale neviem teraz zistit ktoru verziu.

Ak je pre vas nemcina na http://forum.ahnenforschung.net problem, tak pouzite Chrome a preklad do slovenciny.

Tie AndyhoT linky mi ale nejako nesli, tak davam aj "svoje":
http://forum.ahnenforschung.net/showthread.php?t=68839
Na spodku prveho prispevku je niekolko priloh, potrebujete z toho len FamilySearchViewer 2.5.6.zip.

http://forum.ahnenforschung.net/showthread.php?t=100806
Prilohu Anhalt.zip si tiez stiahnite, vsetko rozbalte do jedneho priecinka a dalej uz podla Andyho postupu.



Okrem sposobu stahovania podla ID a cisla stranky ide to aj inak. Ak totiz pozerate napriklad toto:

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S ... cc=1554443

tak do APID/ARK okna mozete zadat len cast tohoto linku

ark:/61903/3:1:33S7-LBT7-4WN
(povodne to bolo TH-nieco, co je spomenute aj vo vlakne o FSV, ale TH bolo neskor vymenene za ark.)

potom sipka dole a ID aj strana sa automaticky doplnia.

A ked vidim, ze to zacina na stranke 511 daneho filmu, tak to zmenim na stranku 1 daneho filmu a tahat zacnem uz odtial (ikonka s disketkou atd.). Nemusite ani hladat, kolko stran ten film ma, zadate tam dostatocne vysoke cislo, napriklad 999 a pri neexistujucich nastane timeout, nebude vam to ziadne prazdne subory generovat. Po stiahnuti si dam nahlad cez male ikonky a hned vidim, odkial pokial je konkretny item daneho filmu, podla toho si to potom pripadne potriedim ak ide o ine lokality atd.

PH
Používateľov profilový obrázok
dado11
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 16 Feb 2013, 19:16

Prosím Vás je možné program použiť aj pri Win10 ? Nevie niekto ako na to ?
Vopred ďakujem za tipy ;)
Dôležitá vec je neprestať sa pýtať :) , Prajem pekný deň, Dávid
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

Vdaka za info, harmi1930. Ja mam Windows10, celkom rad by som spojazdnil FamilySearch viewer. Ale nova verzia nie je s tymto operacnym systemom kompatibilna (aj ked zapnem v rezime kompatibility napr. s WinXP). Mohli by ste sem prosim dat odkaz na starsiu verziu, napr. spominanu 2.5.2 - tuto verziu sa mi nepodarilo na internete najst.
Dakujem!
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Ja mam tieto verzie FSViewer a fsv suboru. Funguje na W10

https://uploadfiles.io/mqyey
https://uploadfiles.io/qcdsx

Vcera som stiahol pozadovane matriky, aj 700 stran naraz (ak sa vyskytne chyba, tak zadat znovu). Len pre rekapitulaciu, ID je cislo vlavo hore na FS, ked sa otvori dana matrika. Zada sa ID, rozsah stran, klikne sa na "Links erstellen", dalej sa da fajka na jednotlive stranky, klikne sa "Datainamen ubernehmen" a DL start. Mne dost trvalo, kym som prisiel na to, co znamena cislo v hranatej zatvorke. V podstate ide o rozsah, aky sa ma stiahnut, ak je tam 3, tak stiahne do 999 stran naraz. Mne pomohol tento prispevok/obrazok od iobagion.

viewtopic.php?f=27&t=6890&hilit=Family+ ... &start=100
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

Dakujem, mohli by ste to dat prosim aj na uloz.to? ESET mi to z hentej stranky blokuje a neviem to tym padom stiahnut...
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Edo napísal: 19 Sep 2017, 23:32 Dakujem, mohli by ste to dat prosim aj na uloz.to? ESET mi to z hentej stranky blokuje a neviem to tym padom stiahnut...
Zial nejde mi to nahrat na uloz.to. Pise mi chybu "Soubor se nepodařilo nahrát"

PS: Ono by to zrejme islo poslat aj emailom, napiste mi spravu...
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

Nevadi, kamarat mi to stiahol a poslal, zda sa, ze program funguje. Vdaka!
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Edo napísal: 19 Sep 2017, 23:45 Nevadi, kamarat mi to stiahol a poslal, zda sa, ze program funguje. Vdaka!
Skvele, ze Vam to funguje :!:
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

verziu 2.5.2 som dal na
https://ulozto.sk/!4kVxbYfYSkHj/familysearchviewer-exe

Verzia 2.5.2 v rezime kompatibility s Win7 mi funguje na oboch Win10 a aj na Win8.1.

verzia 2.4.6 totiz neumoznuje konverziu ark kodu na ID co som spominal vcera. Ale ak viete ID, tak je vam to jedno, akurat ja pouzivam ark, lebo ho vidim hned v browseri pri pozerani nejakeho zaznamu. Pre istotu aj s obrazkom a komentarom.


Ark kod vyseknem z linku v browseri po otaznik, ark:/61903/3:1:33S7-9BT7-4SG, do clipboardu cez CTRL-C ho dostanem do APID/ARK riadku, kliknem dvojsipku smerom dole, doplni sa mi ID a strana, potom zase skopirujem ID 0522.... do clipboardu cez CTRL-C, klik na disketku v menu, v dalsom okne CTRL-V do ID okienka, doplnim strany od 1 po 999 alebo ako chcem, klik na LinksErstellen, nejaky nazov suborov s pomlckou a hranatou zatvorkou s poctom cifier TNV-[3], lebo je tam za TekovskuNovuVes viacero items a potom si to potriedim do priecinkov, napriklad TNV-B-TNV-B-1885-1895, TNV-D-1763-1813 atd. Klik na DateinamenUbernehmen, pravym tlacitkom mysi na nazvoch suborov s cestou sa otvori male menu, tam Auswahl-AlleAuswahlen a DL start. Potom sa objavi rastuci zeleny pasik, indikuje progress, cez DL stop sa to da pozastavit a kedykolvek pokracovat cez DL start, stahuje len tie, kde je v lavom stlpci zafajknute, ze sa ma tahat. Ak uz existuje v adresari subor s rovnakym menom, nedovoli ho prepisat, vtedy je nutne ho premenovat alebo dat inde, aby to pokracovalo. Ak na konci tahania su tam nejake Fehler, tak znova DLstart a hadam sa dotiahnu. Ak su vsetky OK, tak su vsetky stiahnute. Ak je tam STOP, tak ste to rucne stopli este pred dobehnutim.
Prílohy
FSV2.JPG
chyby.JPG
chyby.JPG (30.52 KiB) 4860 zobrazení
Napísať odpoveď