Prezeranie filmov vo FHC - ako to teraz funguje?

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý večer,
nakoľko sa filmy už neobjednávajú a je možnosť ich prezerať vo FHC - ako to vlastne teraz funguje?. Máte s tým niekto "čerstvú" skúsenosť? Treba do FHC /zaujíma ma Viedeň/ napísať, zadať čísla filmov, ktoré chcem u nich prezerať a objednať sa na termín? Alebo?
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

Ja som si objednal filmy tesne predtym, ako to ukoncili. Ked dojdu do family history centra, tak tam zajdem a zistim, ako je to s ostatnymi blokovanymi filmami. Predpokladam, ze sa budu dat obrazky zobrazit u nich na pocitaci. Ale nie som si isty, ci tieto blokovane filmy uz su vsetky digitalizovane, alebo bude treba pockat do roku 2020 - dovtedy to planuju vsetko zdigitalizovat.
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ďakujem za ochotu, momentálne ma najviac zaujímajú filmy Lvova. Prajem veľa úspechov.
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

Objednane filmy prisli do Family History Centra, takze sa tam v priebehu tyzdna-dvoch pojdem pozriet. Mozete sem dat odkazy na konkretne filmy, ktore Vas zaujimaju, a ja ich skusim vo FHC otvorit... :)
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Edo napísal: 03 Okt 2017, 23:47 Objednane filmy prisli do Family History Centra, takze sa tam v priebehu tyzdna-dvoch pojdem pozriet. Mozete sem dat odkazy na konkretne filmy, ktore Vas zaujimaju, a ja ich skusim vo FHC otvorit... :)
Bytostne ma zaujima, ci sa vo FHC daju prezerat nedostupne slovenske matriky, ktore doteraz boli prezeratelne cez katalog. Skuste napriklad Krasna Ves, film c. 2287982. Prva cast je Komoča umrtia z rokov 1914-1951, kvoli comu je nepristupny cely film. Zvysok su starsie matriky Kostolnej Vsi, ktore doteraz boli pristupne cez katalog: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Pripadne urcite bola pristupna matrika RK farnosti Šišov na filme c. 2389349: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Naslaktrafenie prave tuto matriku (Sisov) som uviedol ako priklad v pripravovanej knihe, ako hladat matriky, ktore su inak nepristupne cez prislusne linky na matriky. V knihe su aj screenshoty....bohuzial, uz to neplati.
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

Bol som vo FHC, povedali mi, ze uz chceli vyhodit citacku, ked vtom im prisli moje filmy. Takze to som mal stastie, ze som to este stihol. :D

Co sa tyka prezerania nedostupnych filmov, nemam dobre spravy: Tie filmy, ktore nemaju ikonu fotoaparatu, sa nedaju prezerat ani vo FHC. Ze vraj v tom 2020-tom, ak sa to podla planu podari zdigitalizovat. Chapem, ze so slovenskymi filmami je to dost specificke a oni v skutocnosti maju digitalne subory, ale este to nie je v ich systeme spristupnene. Ziaden z Durosovych nepristupnych filmov sa mi vo FHC nepodarilo otvorit.
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Dik za info.

Taka otazka. Vo FHC je clovek povinny prezerat filmy len cez ich pocitace? To predpokladam. Lebo ak by si clovek mohol doniest vlastny notebook, tak by si tie filmy mohol stiahnut. :mrgreen:
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Edo napísal: 05 Okt 2017, 14:39 Tie filmy, ktore nemaju ikonu fotoaparatu, sa nedaju prezerat ani vo FHC.
Predpokladám, že sa ikonka kotúčika zmení na ikonku fotoaparátu s kľúčikom, tak ako to je napríklad pri matrikách z Chorvátska, ktoré je možné pozerať len ak je človek prihlásený. (napr. tu: https://www.familysearch.org/search/catalog/415018 ). Keď je človek prihlásený, tak ten kľúčik zmizne.

Je možné, že už teraz sú aj také filmy, ktoré majú kľúčik a musí byť človek prihlásený v FHC.

Laco
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

vorky napísal: 05 Okt 2017, 15:18 Dik za info.

Taka otazka. Vo FHC je clovek povinny prezerat filmy len cez ich pocitace? To predpokladam. Lebo ak by si clovek mohol doniest vlastny notebook, tak by si tie filmy mohol stiahnut. :mrgreen:
Ano. Neviem o tom, ze by sa tam dalo prist s vlastnym notebookom a napojit sa na ich server. Takze prezerate to cez ich pocitace, ale da sa to tam vytlacit... A pravdepodobne aj stahovat, aj ked len po jednom obrazku. Nemyslim si, ze by vam to niekto zakazal napr. si dat na USB kluc. Ale asi by vam nedovolili tam instalovat FS viewer.
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Edo napísal: 05 Okt 2017, 15:39
vorky napísal: 05 Okt 2017, 15:18 Dik za info.

Taka otazka. Vo FHC je clovek povinny prezerat filmy len cez ich pocitace? To predpokladam. Lebo ak by si clovek mohol doniest vlastny notebook, tak by si tie filmy mohol stiahnut. :mrgreen:
Ano. Neviem o tom, ze by sa tam dalo prist s vlastnym notebookom a napojit sa na ich server. Takze prezerate to cez ich pocitace, ale da sa to tam vytlacit... A pravdepodobne aj stahovat, aj ked len po jednom obrazku. Nemyslim si, ze by vam to niekto zakazal napr. si dat na USB kluc. Ale asi by vam nedovolili tam instalovat FS viewer.
Presne, to som cakal. Musia to mat osetrene proti takymto napadom. :mrgreen: To by tam clovek prisiel na par hodin, stiahol a viac tam nepotreboval prist.

Ak to chapem, vo FHC je mozne prezerat tento typ matrik? https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Napísať odpoveď