on-line datábáze(digitalizované) slovenských státních archivů

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
v.semik
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 13:08
Predkovia z oblasti: Levice, Pukanec, Nova Baňa,Zlaté Moravce

Vážení slovenští kolegové,
můžete mi poradit zda a kde se dají zjistit digitalizované databáze oblastních státních archivů? Konkrétně mi jde o státní oblastí archiv v Nitře.
Asi neumím na webech slovenské státní správy hledat, protože se mi nepodařilo najít ani webové stránky státních archivů, web MV SR je z hlediska této informace k ničemu.
Děkuji!
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Neviem, čo máte na mysli pod pojmom "digitalizované databázy", ale skrátka nenájdete nič. Pokiaľ ide o Štátny archív v Nitre tobôž. My sme vďační mormónom za FS a Maďarom z MOL a ich partnerovi Arcanum za digitalizáty, ku ktorým môžeme pristupovať.
Niečo málo je na celoeurópskom projekte zo Štátneho archívu Bratislava.
Svojho času mali niektoré archívy svoje weby, no museli ich zrušiť a byť centrálne na webe ministerstva vnútra.
v.semik
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Nov 2017, 13:08
Predkovia z oblasti: Levice, Pukanec, Nova Baňa,Zlaté Moravce

duros napísal: 12 Nov 2017, 23:38 Neviem, čo máte na mysli pod pojmom "digitalizované databázy", ale skrátka nenájdete nič. Pokiaľ ide o Štátny archív v Nitre tobôž. My sme vďační mormónom za FS a Maďarom z MOL a ich partnerovi Arcanum za digitalizáty, ku ktorým môžeme pristupovať.
Niečo málo je na celoeurópskom projekte zo Štátneho archívu Bratislava.
Svojho času mali niektoré archívy svoje weby, no museli ich zrušiť a byť centrálne na webe ministerstva vnútra.
Děkuji za odpověď - když shrnu odpovědi i na moje předchozí dotazy - pokud jde o matriky je on-line k dispozici pouze co je na FS, sčítací operáty jsou pouze z roku 1869, obecní a školní kroniky jsou digitalizovány velmi málo, oblastní archivy jsou dobré jen na osobní(placené) pátrání na místě - tak takové podmínky vám nezávidím a o to je cennější co jste dokázali. Takže na svoji představu o ucelém rodopisu slovenské větve předků můžu zapomenout, protože to mám na slovenské hranice cca 400 km!
Nicméně ještě jednou děkuji za ochotu a pomoc!
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

No, takto - treba stale dufat :) Totiz na strankach ministerstva vnutra je rozbehnuty elektronicky archiv, ktory ma zahrnat aj matriky. Podla nasich informacii sa mal zaplnat, resp. byt naplneny uz tuto jesen, no, bohuzial, nic sa nedeje. E-archiv je spusteny, ale nenajdete v nom zatial nic.
Napísať odpoveď