Josephus Kunkell - poznámka v lat.

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
maddie
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13 Nov 2017, 20:19
Predkovia z oblasti: Topoľčany, Oponice, Nitra

Dobrý večer, chcela by som vás poprosiť o pomoc.
Na stránke cintoriny.sk som našla hrob Kataríny Kunkelovej, narodenej 19.6.1873, zomrela 10.3.1951. Pochovaná je v Nitre, v časti Malé Párovce.
Na FS som našla tiež Katarínu - Catha Kunkell - matka Josephusa Kunkella (https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 - šiesty zápis). Podľa rokov by to aj sedelo, Josephusa by mala ako 22 ročná. Nie som si však istá, čo je zapísané pri rodičoch dieťaťa. Vylúštila som akurát tak Kunkell Catha vind fervilis??? Ro??? ex (akože exitus?) Martino Bars. Bydlisko Nitra, ulicu neviem prečítať, krstní rodičia Schumichrast Josephus a Helfer Theresia, no a tú poslednú kolónku vôbec neviem prečítať - rozumiem len matrinomium inist?????? die 10.febr.1920 - akože matka zomrela 10.2.1920?
ďakujem za pomoc
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

ak som to dobre vylustila bol Jozef nelegitimny cize otec nie je zapisany ... pri mene matky je pisane asi, ze bola sluzka a odkial pochadzala a ten rok 1920 moze znamenat, ze sa vtedy sa vydala
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

ten zápis v poznámke je o svadbe Jozefa, ktorý sa oženil s Annou Tátošovou(?) z Nitry, 10.2.1920.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

No a matka bola z Martina nad Zitavou (Szent Martin) v Tekovskej zupe, ulica v Nitre je Gyurki utca.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Gyurki /s bodkami nad u/ - Ďurkova ulica /existuje aj teraz, len neviem, či presne v tých istých miestach ako v dobe zápisu/.
maddie
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13 Nov 2017, 20:19
Predkovia z oblasti: Topoľčany, Oponice, Nitra

Ďakujem vám obom za pomoc. Nakoniec to asi nebude tá Katarína, kt. hľadám. Na mestskom cintoríne leží Katarína (zom. 16.5.1938) spolu s Jozefom (zom. 26.4.1975), takže toto nebude Katarína z Pároviec.

Našla som však ešte, že Katarína Kunkel mala nemanželské dieťa, syna (nar. 1886), kt. v matrike nemá zapísané krstné meno a je ilegálne (https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 - šiesty zápis). Neviem, či sa jedná o tú istú Katarínu, ktorej sa potom narodil Jozef, lebo to by znamenalo, že ho porodila v 13 rokoch, a je to matrika zo Zlatých Moraviec (ale tak ok, ZM a NR sú vedľa seba, mohla žiť aj tam). Text pri mene matky vôbec neviem ani len tipnúť, adresu tiež nie a poznámka: haec (toto) proles (dieťa) ???????? baptismi non (nepokrstené)???.
Prosím vás, čo je v poznámke? Len to, že dieťa nebolo pokrstené? Alebo bolo mŕtve?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

No, tato bola tiez z toho Martina. Dieta sa narodilo mrtve, preto nebolo pokrstene.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Neviem prečítať poznámku, ale mám takú skúsenosť, že keď nemá dieťa zapísané meno, tak sa narodilo mŕtve.
maddie
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13 Nov 2017, 20:19
Predkovia z oblasti: Topoľčany, Oponice, Nitra

Ďakujem vám veľmi pekne za pomoc, ešte sa asi budem pýtať... :D
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

maddie napísal: 14 Nov 2017, 11:43 .. ešte sa asi budem pýtať... :D
Na to sme tu :) Len poprosim nove okruhy otazok davat zvlast, pretoze niektori si tu zalozia jedno vlakno a do neho davaju vsetky otazky tykajuce sa ich skumania. Ja to potom aj tak selektujem.
Napísať odpoveď