FamilySearchViewer

JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Dobré ráno,
po dlhej dobe som sa včera pokúšala stiahnuť matriku cca 60 strán ale keď začalo sťahovanie tak mi pri každej stránke vypísalo "chyba4", tak som si to stiahla ručne. Dnes som chcela stiahnuť len 215 strán. Nastavila som si sťahovanie a opäť chyba4, takže neviem ako ďalej,
prikladám obrázok nastavenia
nastavenie
nastavenie
Snímka.JPG (44.62 KiB) 8988 zobrazení
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Zdravím,
tento program som ešte nepoužíval, ale vygooglil som toto:
- kliknutím na „DL Start“ se začnou obrázky stahovat, občas se u některých objeví Error 4 nebo Error 5, což bývá způsobeno timeouty, po ukončení stahování stačí kliknout znova na „DL Start“ a měly by se stáhnout jenom zbývající obrázky

Spominaný timeout je pravdepodobne spôsobený preťažením databázy alebo serverov na strane FS, alebo pomalším internetovým pripojením u vás, alebo niečo podobné, proste dlho trvá vybavenie požiadavky, takže potom to padne.

Takže zotáva mi len: Skúste šťastie nabudúce :-)
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Dobré ráno,
ďakujem za radu, niečo na tom bude pravdy, ale je to aj asi aj o inom. Keďže v tomto prípade ide o gk matriku a obdobia, keď sa údaje písali azbukou, pri bežnom vyhľadávaní nenájdem, stiahla som si dnes ráno ručne časť obdobia (sobáš a zomrelý), bolo to cca 80 strán a potom sa objavila poznámka, ignorovala som ju a podarilo sa mi ešte stiahnuť asi 4 strany, nasledovalo znovu upozornenie a ďalej ma už potom nepustilo do ručného sťahovania.

"oznámenie"

Error 403 Bandwidth Limit Exceeded

It appears that you may have data needs that exceed the general use license and purpose for this web application. Please contact recordrequests@familysearch.org for information on proper access of FamilySearch data. If you believe that you have been improperly blocked, please send an explanation of your needs to searchfeedback@ldschurch.org.

Data Accessible through the FamilySearch APIs is protected by copyright. Any programatic access, reformatting, or rerouting of this data without permission is prohibited. FamilySearch considers such unauthorized use a violation of its reproduction, derivation and distribution rights.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

No vyzerá to, že urobili nejaké opatrenia proti takémuto hromadnému sťahovaniu. Treba to asi v menších dávkach robiť.
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Zdravím,
doteraz som sťahoval cez stránku familysearch, ale začalo to blbnúť a nesťahovalo všetky obrázky. Nainštaloval som si family search viewer, len neviem, ktorú časť linku mám nakopírovať do okienka APID/ART. Konkrétne sa mi jedná najmä o matriku https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Ďakujem

Marek
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Tu som namaloval dost podrobny navod viewtopic.php?p=23719#p23719, druha polovica hovori o ark vysekavani alebo este podrobnejsie viewtopic.php?p=23732#p23732.

Skusil som teraz tahat film 005225567 a stiahol som asi 200 stranok. Aspon nejake vyhody ma tento pomaly internet. Za minutu to bolo okolo 30 suborov. Ziadny timeout som nechytil.

Pokial FamilySearch obmedzuje len rychlost stahovania, tak pre vas s rychlym internetom je moznost si nainstalovat nejaky obmedzovac rychlosti, netbalancer alebo netlimiter, mozno to vie aj vas router, ktorym ste pripojeni na internet. Bohuzial vsetky produkty na windows8-10 su asi uz platene a teda maximalne si stiahnete nieco, co je casovo obmedzene. Ak ale mate napriklad nebodaj este WindowsXP, tak existuje freeware http://bandwidthcontroller.com/trafficShaperXp.html, ale realnu skusenost s nim nemam.

ph.
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

ďakujem. Ide to
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Zdravím, natrafil som na jednu zvláštnosť. Stiahol som najprv matriky Tekovskej Novej Vsi cez klikací program v minulosti. Teraz uz mam nainstalovany FSV avšak, ked idem podla postupu navolenia prvej strany stiahnutia nasledujuceho poctu stran podla poctu v matrike, tak sa mi viackrat stalo, ze obsah stiahnutia klikacim programom sa lisi od stiahnutia FSV. Ide vacsinou o jednu stranku. Dokonca niekedy tam bola namiesto stranky v matrike stranka titulnej strany z inej matriky. Prosim o pomoc. Dakujem
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Poprosil by som radu od niekoho kto sa tomu rozumie. Preco mi nejde stiahnut cez FSV tato martika: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Po zadaní do apid/ark: ark:/61903/3:1:939F-BYVH
Píse: ungultiges format
Dakujem za odopoved.
Napísať odpoveď