Census 1869 - Čajkov

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
erika2
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02 Jan 2018, 17:35
Predkovia z oblasti: Levice a okolie

Dobrý večer,

pri mojoj bádaní v rodinnej genealógii ma zastavil problém sčítania obyvateľstva 1869 na FS Tekovskej župy, a to konkrétne ide o obec Čajkov, kde som tieto hárky nenašla. Prešla som aj ostatné župy, či nie je zle zaradená, ale ani tam som menovanú obec nenašla.

Prosím Vás, nestretol sa niekto z Vás s touto obcou, môže byť, že som ju niekde prehliadla. Alebo dajú sa nájsť tieto hárky, okrem archívu, aj v nejakom inom zdroji na internete ako je FS.

Za Vaše odpovede ďakujem,

s pozdravom Erika
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Tu je nejaký Čajkov, ale neviem, či je to ten, ktorý hľadáte/:
https://www.slovakiana.sk/kulturne-obje ... 001233798b
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

Dobrý deň, podľa priezvisk vyzerá, žeby to mala byť tá istá obec, ale iné sčítanie. Fakt je, že to z roku 1869 na FS fakt chýba. Chcel som zistiť, kde je pes zakopaný, ale ešte som nemal čas.
erika2
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02 Jan 2018, 17:35
Predkovia z oblasti: Levice a okolie

Ďakujem pekne,
no je to záhada, tak sa zdá, že sú tam asi všetky súpisy z Tekovskej župy, len akurát Čajkov tam nie je. Všetky obce z okolia Čajkova tam sú. Žeby ju v FS nemali k dispozícii na skenovanie zo Slovenka?

Zdravím Erika
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

No, ale ja som urobila hlúposť, prehliadla som rok 1869 - dala som tam link na slovakianu, a to sú úplne iné roky /1930, 1940/. Ospravedlňujem sa.
erika2
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02 Jan 2018, 17:35
Predkovia z oblasti: Levice a okolie

Veď sa nič nestalo, chceli ste len pomôcť. Aj tak Vám ďakujem.

Erika
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Silno sa domnievam, ze Čajkov1869 na FS nebol ani v minulosti, lebo mám posťahovaný Census1869 z obcí okolo (konkrétne Podlužany, Tekovská NováVes (Opatovce/Apathi, HronskáNováVes/Ujfalu, Gondovo/Solymos), Rybník a HronskéKosihy, ale Čajkov nie :-( ph.
marek1689
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 06 Feb 2017, 07:35
Predkovia z oblasti: Hronské Kosihy, Hronské Kľačany, Starý Tekov, Čajkov, Rybník, Neded, Vlčany, Andovce, Selice, Mostová

dnes sa mi ozvali z archívu v Nitre. sčítanie obyvateľstva z roku 1869 pre obec Čajkov sa zachovalo a je naskenované na mikrofilme 981. asi bude potrebné navštíviť archív, ale dobrou správou je, že to existuje.
erika2
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02 Jan 2018, 17:35
Predkovia z oblasti: Levice a okolie

Pekný sviatočný deň prajem,

a veľmi si cením Vašu pomoc pri pátraní, ale ešte by som si Vás dovolila poprosiť, že až by sa niekto z Vás náhodou stretol z Čajkovom keď bude prezerať hárky, tak nejako tajne dúfam, že budú niekte zle zaradené, aby mi dal vedieť až niekte na ne natrafí.
Ďakujem Vám za ochotu.

S pozdravom

Erika
erika2
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02 Jan 2018, 17:35
Predkovia z oblasti: Levice a okolie

Dobrý deň,

po dlhom čase hľadania som našla Census 1869 pre obec Čajkov, okr. Levice.

Census 1869 Čajkov je na FamilySearch na filme č. 007785389 .

A ešte je tam film č. 005503648.

Na týchto dvoch filmoch sú obce:

Čajkov
Nový Tekov
Čata
Kľak
Hodruša Hámre
Nýrovce
Bajka
Nová Dedina - Opatová

všetko sú to obce z Tekovskej župy.

Možno tento môj objav niekomu pomôže.

S pozdravom

Erika
Napísať odpoveď