Príčina úmrtia 1882

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Adam
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 18:56
Predkovia z oblasti: Turzovka

Dobrý deň, neviete mi prosím preložiť, na čo zomrel 3 a pol ročný Ondrej Smažák, syn Jána, ktorý zomrel 16. marca 1882?
Ďakujem
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Tu nic nie je! Alebo mate iny zapis ?
Adam
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 18:56
Predkovia z oblasti: Turzovka

:shock: Prepánajána prepáčte, ja som zabudol priložiť link. Je to tam, čo ste priložili vy. Myslel som, že príčina je v tom poslednom ohraničenom stĺpci, je tam opakovačka, ale dva riadky nad tým čosi je, niečo ako Dfoati
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Dobrý deň,

myslím, že v tej kolónke sa nachádza meno toho kto pochovával.
Adam
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 18:56
Predkovia z oblasti: Turzovka

Vďaka. Čiže zomrel bez uvedenej príčiny smrti? (respektíve sa nevedelo)
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

U nikoho tam neuviedli príčinu úmrtia. Je tam kolonka s poradím, potom dátum úmrtia, meno zomrelého, pohlavie, bydlisko. Potom je tam kolonka či boli udelené sviatosti, miesto kde je pochovaný mŕtvy a potom meno toho čo pochovával.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

ano, pochovaval ho pomocny knaz (coop[erator]) D. Frátrik (Alex?), napriklad https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 je uvedena jeho funkcia alebo https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 ten Alex. Aj D.Gajdošík bol coop a pochovaval tam aj Lud. Priciny umrtia asi povazovali za zbytocnu byrokraciu, lebo nie su pri velkom pocte zaznamov. ph.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

harmi1930 napísal: 23 Jún 2018, 14:50 ... a pochovaval tam aj Lud....
Lud(irector) - v niektorych pripadoch v minulosti pochovaval aj ucitel.
harmi1930 napísal: 23 Jún 2018, 14:50.. Priciny umrtia asi povazovali za zbytocnu byrokraciu, lebo nie su pri velkom pocte zaznamov. ph.
Na Kysuciach (a hlavne v Turzovke) normalne a na slaktrafenie.
Adam
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 18:56
Predkovia z oblasti: Turzovka

No a ja mám do roku 1800 99% rodiny LEN v turzovskej matrike. :?
Napísať odpoveď