Turzovka (Thurzófalva)

Pátrate v konkrétnej oblasti? Dajte vedieť ostatným, možno zistíte, že pátrate po tých istých predkoch.
Adam
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 18:56
Predkovia z oblasti: Turzovka

Zdravím. Zaujíma ma, či je tu niekto taký, kto pátra aj v matrike Turzovky (Thurzófalvy). Konkrétne ma zaujíma, či má niekto predkov v kysuckej Korni (oblasť Turzovky). Ja som sa dostal niekde aj cez 200 rokov dozadu a 90% mám v jednej dedine :) . Ďalej ma zaujíma, či ste sa niekto stretli pri pátraní s rodom Dočarovcov, pravdepodobne z Vysokej nad Kysucou.
Ďakujem
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Dobré ráno,

ja tiež pátram v Turzovke, jedna moja vetva ma tam zaviedla. Zatiaľ som v 2. pol. 19. stor., keďže som sa do Turzovky pustila nedávno. Ja tam mám priezvisko Ponek a Šutara.

Pekný deň

masu
Adam
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 18:56
Predkovia z oblasti: Turzovka

Rody Ponekovcov a Šutarovcov mi nič nevravia. Do vtedajšej Thurzofálvy spadala Turzovka, Korňa, Klokočov a Dlhá nad Kysucou, tak to asi preto.
monsh25
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 16:50
Predkovia z oblasti: Spišský Štiavnik

dobrý deň, pre jedného známeho z USA hľadám niekoho, kto je/resp. pozná/zaujíma sa o Turzovku. Známy tam má korene a pátra po rodine. Ide o priezvisko Marejka, emigrovali do Kanady v r. 1925.

budem vďačná za akúkoľvek informáciu
mariposa
Člen
Člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 04 Apr 2013, 17:13
Predkovia z oblasti: Jašurek, Galus, Makuch, Direr,.....Čadca, Martin, Valča, Krušetnica, Štiavnické Bane

Dobrý deň, Marejkovci sú i v obci Raková , neďaleko / 15 km / od Turzovky, čo potrebujete zistiť?
Napísať odpoveď