madarsky nazov obce neviem rozlustit

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
spajky69
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 13 Nov 2014, 20:20
Predkovia z oblasti: Saris-Hrabkov a okolie rod Fotta,Vajhand,Berthoty a Zemplin rod Fecko,Onuska

Zdravim,
pomoze mi niekto rozlustit madarsky nazov obce v tomto dokumente_
Je tam napisany viackrat,ale nedam si s nim rady.nasiel som viacero stranok s hist. mad.nazvami obci a nic.

Je to v riadku c.58 pri Wilhelmine Vajhand ,(Olaszi,Oluszi,Olasze a viacere ine kombinacie som skusal.) No 3.

Dakujem

S.
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

https://www.rodokmen.com/index.php?include=hladaj_obec

Vyskúšajte, možno je to správne ;)
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

neviem, žiaden odkaz nevidím, ale skúste obec Vlachy, prípadne Spišské Vlachy...
spajky69
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 13 Nov 2014, 20:20
Predkovia z oblasti: Saris-Hrabkov a okolie rod Fotta,Vajhand,Berthoty a Zemplin rod Fecko,Onuska

Je to matrika Spisske Vlachy,to viem.Podla linku od VeronikaBB by mohol byt stary nazov Spišské Vlachy - Spišská stolica - 1773 Wallendorf, Olaszi, Wlahi, 1808 Olaszi, Wallendorf, Wlachy, 1863–1913 Szepesolaszi, 1920– Spišské Vlachy.
dakujem,snad je to ono.
Napísať odpoveď