Matrika sobášov Studienka

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
lubica10
Člen
Člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 27 Okt 2012, 15:32
Predkovia z oblasti: Študenc- Smolenice, Baďura- Buková-Rohožník, Mészáros-Horný Bar,Marcell,Miščí-Poprad-Zubák
Bydlisko: Trstín

Dobrý deň, potrebovala by som pozrieť do matriky sobášov v Studienke roky 1852-1871, sú niekde zverejnené, alebo isť treba do archívu?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

lubica10
Člen
Člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 27 Okt 2012, 15:32
Predkovia z oblasti: Študenc- Smolenice, Baďura- Buková-Rohožník, Mészáros-Horný Bar,Marcell,Miščí-Poprad-Zubák
Bydlisko: Trstín

Dobrý deň p. Duros, ale neviem tam nájsť sobáše 1860
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

lubica10 napísal: 15 Jan 2019, 13:17 Dobrý deň p. Duros, ale neviem tam nájsť sobáše 1860
Pardon, ja som si pozrel len tie okrajové roky 1852 a 1871 a tie sú. Je fakt, že roky 1853 - 1870 nie sú a nie sú ani podľa Sarmányovej. Takže budete musieť ísť do Modry, kde sú uložené druhopisy.
lubica10
Člen
Člen
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 27 Okt 2012, 15:32
Predkovia z oblasti: Študenc- Smolenice, Baďura- Buková-Rohožník, Mészáros-Horný Bar,Marcell,Miščí-Poprad-Zubák
Bydlisko: Trstín

ďakujem, budem teda musieť navštíviť Modru. ;)
Sisua
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 18 Okt 2013, 00:50
Predkovia z oblasti: Kat. farnosti: Lakšárska Nová Ves, Borský Mikuláš, Koválov, Hor. Trhovište, Hor. Otrokovce, Hlohovec, Pastuchov, Leopoldov, Drahovce, Lukáčovce, Drietoma, Trenčín, Veľ. Chlievany, Šišov, Brezová p. Bradlom, Oponice; ~Třebíč, ~Uh. Hradiště...

V tomto vlákne pre úplnosť doplním, že chýbajúci originál cirkevnej sobášnej matriky RKFÚ Studienka z rokov 1853 – 1870 som našiel v modranskom archíve v septembri 2018 zastrčený medzi druhopismi. Ani v archíve o ňom dovtedy nevedeli. (Práve kvôli jeho domnelej neexistencii som si tie druhopisy vypýtal.) Následne som si z neho vypísal sobáše, pri ktorých sú sobášení pôvodom z Lakšárskej Novej Vsi. Viem aspoň tieto dáta poskytnúť, ak by niekto potreboval.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Sisua napísal: 14 Jan 2021, 00:37 V tomto vlákne pre úplnosť doplním, že chýbajúci originál cirkevnej sobášnej matriky RKFÚ Studienka z rokov 1853 – 1870 som našiel v modranskom archíve v septembri 2018 zastrčený medzi druhopismi. Ani v archíve o ňom dovtedy nevedeli. (Práve kvôli jeho domnelej neexistencii som si tie druhopisy vypýtal.) Následne som si z neho vypísal sobáše, pri ktorých sú sobášení pôvodom z Lakšárskej Novej Vsi. Viem aspoň tieto dáta poskytnúť, ak by niekto potreboval.
Super informácia! Nepoznáte náhodou ich ďalší osud, či ich poslali do ŠA BA?
Sisua
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 18 Okt 2013, 00:50
Predkovia z oblasti: Kat. farnosti: Lakšárska Nová Ves, Borský Mikuláš, Koválov, Hor. Trhovište, Hor. Otrokovce, Hlohovec, Pastuchov, Leopoldov, Drahovce, Lukáčovce, Drietoma, Trenčín, Veľ. Chlievany, Šišov, Brezová p. Bradlom, Oponice; ~Třebíč, ~Uh. Hradiště...

duros napísal: 14 Jan 2021, 18:15
Sisua napísal: 14 Jan 2021, 00:37 V tomto vlákne pre úplnosť doplním, že chýbajúci originál cirkevnej sobášnej matriky RKFÚ Studienka z rokov 1853 – 1870 som našiel v modranskom archíve v septembri 2018 zastrčený medzi druhopismi. Ani v archíve o ňom dovtedy nevedeli. (Práve kvôli jeho domnelej neexistencii som si tie druhopisy vypýtal.) Následne som si z neho vypísal sobáše, pri ktorých sú sobášení pôvodom z Lakšárskej Novej Vsi. Viem aspoň tieto dáta poskytnúť, ak by niekto potreboval.
Super informácia! Nepoznáte náhodou ich ďalší osud, či ich poslali do ŠA BA?
Mňa to tiež veľmi potešilo. Nájsť niečo takéto je pre genealóga ako vykopať na záhrade poklad :)
O ďalšom osude zväzku zatiaľ neviem nič, ale dal som to zisťovať. Vzhľadom na súčasnú situáciu to zrejme nejaký čas potrvá.
Sisua
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 18 Okt 2013, 00:50
Predkovia z oblasti: Kat. farnosti: Lakšárska Nová Ves, Borský Mikuláš, Koválov, Hor. Trhovište, Hor. Otrokovce, Hlohovec, Pastuchov, Leopoldov, Drahovce, Lukáčovce, Drietoma, Trenčín, Veľ. Chlievany, Šišov, Brezová p. Bradlom, Oponice; ~Třebíč, ~Uh. Hradiště...

duros napísal: 14 Jan 2021, 18:15
Sisua napísal: 14 Jan 2021, 00:37 V tomto vlákne pre úplnosť doplním, že chýbajúci originál cirkevnej sobášnej matriky RKFÚ Studienka z rokov 1853 – 1870 som našiel v modranskom archíve v septembri 2018 zastrčený medzi druhopismi. Ani v archíve o ňom dovtedy nevedeli. (Práve kvôli jeho domnelej neexistencii som si tie druhopisy vypýtal.) Následne som si z neho vypísal sobáše, pri ktorých sú sobášení pôvodom z Lakšárskej Novej Vsi. Viem aspoň tieto dáta poskytnúť, ak by niekto potreboval.
Super informácia! Nepoznáte náhodou ich ďalší osud, či ich poslali do ŠA BA?
Dnes mi napísal známy z BA archívu, že ten zväzok nemajú. Tak bude zrejme stále v Modre.
Napísať odpoveď