Stratený predok Štefan Vavrík

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Dobrý deň
Neviem ako ďalej pokračovať v pátraní, keď som došiel az na prelom storočí 18az19.
V rodinnom rodostrome som sa dostal az po otca deti
Otec Stephanus Vavrik+Catharina Derer
-Stephanus Antonius Vavrik(1821,Bojnice)
-Joannes Capistranus Demert. Vavrik (1824,Bojnice)
-Mária Catharina Vavrik(1827,Bojnice)
Ale problém je že otec stephan sa už v Bojniciach nenarodil a skúšal som takmer celé Slovensko prelustrovat ,ale bezvýsledne.....
Tak co by ste mi poradili ako ďalej
Ps: je možné ,že mal brata Michaela totiž v odkaze je najstarší(1821)a hore je Michal Vavrik a jeho žena Anna Derer na tej istej dvojstrane.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Ďakujem
Naposledy upravil/-a duros v 12 Máj 2019, 17:27, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Zmenený názov témy (pôvodne "Stratený článok"). Je potrebné byť konkrétnejší, myslel som, že miznú články na našom webe geni.sk
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Pri sobáši uvedené miesto Bojnice napovedá, že v tom čase tam už žil. Obvykle majú ženíchovia uvedené miesto, odkiaľ pochádzajú (kde žijú). Ak bol tento obyvateľom Bojníc (aj keď nie je uvedené, či bol mešťanom), je pravdepodobné, že tam žil už dlhší čas (ak sa tam nenarodil). Na okolí sa priezvisko vyskytuje, aj forma Vavro. Pri forme Vavro nesmieme zabúdať na to, že v prípade priezviska Vavrík ide o formu priezviska vyjadrujúcu synovský vzťah k Vavrovi a teda nevynechával by som ani túto formu priezviska.
Karla
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Feb 2015, 18:17
Predkovia z oblasti: Necpaly, Partizánska Ľupča, Slovenská Ves, Kežmarok, ČR obl. Jindřichuv Hradec, Telč

Nespomínali ste, či ste našli záznam o úmrtí Štefana. Ak nie, možno by sa oplatilo pozrieť, či sa v ňom nespomína miesto pôvodu.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Ako som napísal nenašiel som o ňom nič , len to co som načrtol a neviem ako a kde by som mal začať....skúšal som všetky varianty ,ci už priezvisko alebo rôznych vavrikov na Slovensku ,ktorý by zodpovedali profilu
Neviem ci sa narodil v Dnešnom Maďarsku a išiel potom do Bojníc alebo záznamy proste nie sú.
Karla
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Feb 2015, 18:17
Predkovia z oblasti: Necpaly, Partizánska Ľupča, Slovenská Ves, Kežmarok, ČR obl. Jindřichuv Hradec, Telč

Tak to je mrzuté. Čiže nevedno, kde sa narodil, ani kde zomrel. Rovnako asi aj jeho manželka. Jeho deti neskôr žili v Bojniciach?
Tu už asi pomôže len šťastná náhoda. Jedine ešte skúsiť prelustrovať mladšie generácie s tým, že možno kdesi vypláva nejaká použiteľná informácia. Každopádne držím palce a ak sa Vám podarí niečo zistiť, určite sa tu s tým pochváľte.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Manželka sa tu narodila aj jeho deti aj tu už žili , len on a pokračovať ďalej v línii
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Vase konstatovanie,ze v pripade Stefana a Michala sa moze jednat o bratov nemusi byt nerealne!

Moze sa jednat o tychto :
https://www.familysearch.org/search/rec ... 3ASlovakia

Ich otec ma uvadzane "braxator", rovnako ako syn Michal (pri krstoch svojich deti - uz v Bojniciach)
https://www.familysearch.org/search/rec ... 3ASlovakia

Na potvrdenie tejto spekulativnej teorie je potrebne najst nejake pojitko - sobas "bratov ???" Vavrikovcov s Annou a Katarinou Dererovymi , porovnat vek ,povolanie otca , svedkov , prip. porovnat krstnych rodicov deti Michala a Stefana
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Presne tuto handlovsku vetvu som mal aj vypracovanú ,len z nejakého neznámeho dôvodu som ich vyškrtol. Ešte predtým som mal vypracovanú otcovu stranu a tak som kvôli nepozornosti ju nedal na správne miesto a táto možnosť mi zo všetkým prišla najpravdepodobnejšia
Ďakujem
Napísať odpoveď