Census 1869 Červenica pri Sabinove - VYRIEŠENÉ

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
ZuzanaPacek
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14 Dec 2016, 22:11
Predkovia z oblasti: Harvan, Dlesk - Opatová, Pacek, Gallko - Klieština, Maríková, Hrabčak - Prešov, Pečovská Nová ves, Levai - Budimir, Hurajt - Spišš
Bydlisko: Svit

Hľadám sčitaci hárok domu číslo 7 v Červenici pri Sabinove, mali by tam byť osoby:
Andras Kaminski, jeho manželka Anna Dvorcsak
a dcéra Anna, narodená 1869

Neviem kde hľadať túto obec, podľa čoho by som vedela nájsť, kam je priradená?

Ďakujem.

Zuzana
Naposledy upravil/-a ZuzanaPacek v 26 Sep 2019, 19:59, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3259
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
súpis obyvateľstva z r. 1869 je radený podľa vtedajších uhorských žúp. Červenica pri Sabinove patrila do Šarišskej župy. Je teda potrebné otvoriť si súpis zo Šarišskej župy a v nej hľadať Červenicu. Na území Šariša boli Červenice dve, súpis obyvateľstva tej pri Sabinove začína tu: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=993125

Vyhľadal som to takto:
1. Otvoril som familysearch.
2. Klikol som na Catalog.
3. Do vyhľadávacieho poľa „Place“ som zadal Slovakia.
4. Následne som zvolil Slovakia - Census - 1869 a potom Népszámlálás : Sáros (megye), 1869
5. V zozname som našiel Červenicu s týmito údajmi: Film 2150621 Item 6
6. Item 6 značí, že Červenica sa bude nachádzať na konci mikrofilmu, zároveň záznamy z obce pokračujú aj na Film 2150622 ako Item 1.
7. Po otvorení mikrofilmu som šiel od konca filmu a hľadal začiatok položky č. 6.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
ZuzanaPacek
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14 Dec 2016, 22:11
Predkovia z oblasti: Harvan, Dlesk - Opatová, Pacek, Gallko - Klieština, Maríková, Hrabčak - Prešov, Pečovská Nová ves, Levai - Budimir, Hurajt - Spišš
Bydlisko: Svit

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, Patrik Zakarovský.

Hľadala som to presne tak aj ja, len mi uniklo, že boli dve Červenice, preto mi nesedeli mená v dedine a stratila som sa.

Ešte, že tu je toto "záchranné koleso".

Zuzana
Napísať odpoveď