VYRIEŠENÉ-1732-posledný zápis a čo ďalej...

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Lerea
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 09 Feb 2023, 19:42
Predkovia z oblasti: Lazany, Prievidza

Dobrý deň
chcela by som sa poradiť, ak som skončila na slepom bode v matrikách v roku 1732 posledný dohľadaný zápis sobášu... akým spôsobom by som ešte mohla skúsiť vyhľadať staršiu generáciu? meno je nepôvodné, čiže si myslím že sa rodina pravdepodobne odniekiaľ prisťahovala.
Ako by som mohla ešte skúsiť pátrať? Vie mi niekto prosím poradiť?
ďakujem
Naposledy upravil/-a Lerea v 11 Apr 2023, 15:26, upravené celkom 1 krát.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Keby ste uviedli zápis a priezviska boli by sme múdrejší,je to tajné?
No k zápisu dá sa ísť aj dalej lenže to vám nepovieme, keď nepoznáme denominaciu, oblasť...
Lerea
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 09 Feb 2023, 19:42
Predkovia z oblasti: Lazany, Prievidza

Dobrý deň

nič tajné, skôr som očakávala nejaké teoretické rady ako a čo by som mohla skúsiť :)

Mám iba toto, nenašla som ani ďalšie deti, ani toho Mathiae uvedeného ako otca v krstnom liste...prezrela som rodnú matriku Bojníc do roku od kedy je dostupná...
sobášny list Mathiaes Bunczel a Zuzana 1732
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1043283
a rodný list syn Georgius 1734
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... AQVN7-FSVC
ďakujem
baron
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

Dobrý deň,
zopár údajov, čo sa mi podarilo nájsť:
3.4.1708 v Brezanoch pokrstená Zuzana, rodičia Ján Krištof a Judita (matrika nie je online)
18.6.1737 pokrstený Ján, rodičia Mathias Buceje a Osana, Dubnica (matrika Bojnice je online)
3.7.1737 zomrel po 14 dňoch Ján, rodičia Mathias a Ozanna Buczel, Dubnica (matrika Bojnice je online)
baron
Lerea
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 09 Feb 2023, 19:42
Predkovia z oblasti: Lazany, Prievidza

1708 úžasné :) kde to dohľadám v archíve v Nitre? viem, že sú tam matriky pre Prievidzu.

tie druhé zápisy som si našla ďakujem, nie je problém, že tie mená sa dosť odlišujú? Ja chápem že je to nízky rok zápisu... ten úmrtný je písaný jasnejšie... pýtam sa iba preto, aby to bolo dôveryhodné... nie je problém že v sobášnom je Zuzana a neskôr pri zápisoch krstov je uvádzaná ako Ozana?

ďakujem
baron
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 22:38
Predkovia z oblasti: Cigeľ, Kajal, Lazany, Pezinok, Prievidza

Lerea napísal: 03 Apr 2023, 19:10 1708 úžasné :) kde to dohľadám v archíve v Nitre? viem, že sú tam matriky pre Prievidzu.

tie druhé zápisy som si našla ďakujem, nie je problém, že tie mená sa dosť odlišujú? Ja chápem že je to nízky rok zápisu... ten úmrtný je písaný jasnejšie... pýtam sa iba preto, aby to bolo dôveryhodné... nie je problém že v sobášnom je Zuzana a neskôr pri zápisoch krstov je uvádzaná ako Ozana?

ďakujem
Stretol som sa viackrát s menom Osana, inokedy Susanna, vždy to bola tá istá osoba. Matrika, resp. film sa nachádza v archíve v Ivanke pri Nitre.

baron
Napísať odpoveď